Dziennik Nowej Ery

Avatar samex
Gazeta Prasowa Partii Rewolucji Nowej Ery Założona 10 Listopada w Gnieźnie, Fundatorzy pochodzą z Zachodu głównie z Francji póki co.

Avatar samex
13 Listopada 1918
Koncepcja Nowej Niepodległej Polski
Autor: Juliusz Słoweński
Zdjęcie użytkownika samex w temacie Dziennik Nowej Ery
Nowa Rzeczypospolita powinna narodzić się na początku jako Federalne Państwo z Stolicą w Warszawie z systemem Demokracji Prezydenckiej która pomimo bycia demokratyczną byłaby o wiele bardziej kompetenta zwłaszca biorąc pod uwagę Rolę Józefa Piłsudskiego jako wodza terenów polskich okupowanych przez niemiecką armię która może się wycofać w każdej chwili z Wschodu. Środowiska prawicowe optują za Karłowatą Polską która miałaby być bez mniejszości zapominając że od Podola aż po Wielkopolska szcep piastowy jest rozszerzony. Lewica zaś chce przywrócić I Rzeczpospolitą bez jej wad co jest naiwne gdyż nie w każdym rejonie dawnej Polski i Litwy jest tak duża ilość ludzi pałająca miłością do naszego narodu.
Do Polski ze strony Niemców należy Inkorporować całą Wielkopolskę która jest Mózgiem aktywności w Narodzie, Kaszuby, Gdańsk oraz Warmia i Mazury z Prusami Wschodnimi są róznież mile widziane ze względu na polską mniejszość oraz Kaszubów którzy wyrazili swą aprobatę wobec polskich ideałów zaś Gdańsk to klucz do ponownej potęgi Rzeczypospolitej. Należy również Niemcom Odebrać ziemię Wrocławską z Kłodzką aby Niemiecka armia nie była zbyt blisko Opola oraz Krakowa.

W wypadku dawnej Monarchii Austrackiej jesteśmy zdania iż należy włączyć dawne Królestwo Galicji-Lodomerii do Naszego gniazda oraz Śląsk Austriacki który należałoby włączyć do Województwa Śląskiego.

Co do dawnej Rosji nie powinniśmy być oszczędni w roszczeniach. Państwo Rosyjskie upadło i teraz dwie wrogie polskośći Frakcje walczą o Dominacja zaś w tym czasie Rusini próbują utworzyć "Państwo Ukraińskie" co musi spotkać się z reakcją Polaków którzy byliby dyskryminowani przez to sztuczne państwo z Chmielnickim jako Bohaterem Narodowym pomimo zdrady Rusinów kiedy pozwolił na włączenie Ukrainy do Carstwa Moskiewskiego. Wojska Polskie powinny się zatrzymać dopiero w Kijowie gdzie można byłoby utworzyć Pro-Polski rząd Rosyjski. Co do Białorusi i Litwy całe powinny zostać inkorpowane do Polski póki jeszcze można. Historyczna i Geograficzna wartość tych regionów jest bezcenna i jest ważniejsza od kwestii Ukraińskiej.

W Ramach naszej koncepcji nie możemy niszczyć obcych języków a raczej promować Idee iż Polak to nie Piastowicz jak określamy polsko-języcznych obywateli a Ludzie którzy są Piastowiczami, Litwinami, Kaszubami, Ślązakami oraz Innymi Narodowościami i czują że Polska w tym kształcie dba o nich. Z tego powodu potępiamy Dyskryminacje Narodów i Mniejszości która niegodna jest Polski Nowej Ery!
Niestety Repolonizacja musi dotknąć Niemców którzy Germanizowali bezwzględnie nasz Naród i należy pokazać Niemcom że Polak już nie jest podnóżkiem Huna. Warto również ożywić tam języki Kaszubskie i Śląskie co doprowadzi do powstania lojalnej mniejszośi. Mamy nadzieje że politycy Polski wezmą koncept granic Naszej Nowej Polski pod uwagę.

Avatar samex
I GRUDNIA 1918
Szanowni Państwo długo czekaliście na wiadomość od nas! Po Listopadzie nadchodzą święta a jak dobrze wiemy na święta dostaje się prezenty! Warto tu wpierw ogłosić że Nasza Gazeta oraz partia zaczęła się poważnie rozwijać! Inwestorzy z Wielkopolski z chęcią inwestują w naszą gazetę za co serdecznie Dziękujemy! Druga ważna sprawa to wzrost naszego ugrupowanie w piorunującym tempie! Dziś na 30 Listopada lista naszych członków wynosi 569 członków! Jest to dla nas rewelacyjna wiadomość gdyż razem z nowymi członkami przychodzą dochody dla naszego celu. Warto tu wspomnieć jak dzielimy zarobki naszej partii. Otóż dzielimy ją na 4 części na Rozwój Partii, Na Kampanie, Świadczenia dla Narodu oraz Inwestycja w Bojówki Partyjne! Zgadza się Nowe Oświecenie posiada własne Bojówki! Jednostki te nazwaliśmy "Perunsławcami". Skład naszej Milicji jak ją lubię określać składa się głównie z młodych kandydatów z Ziem Zagrabionych przez Teutonów w szczególności z Warmii oraz Mazur gdzie ponoć Niemcy dręczą naszych Mazurskich braci! Na całe szczęście poza młodymi szeregowcami w jednostkach tych znajdują się weterani Wielkiej Wojny! Wśród nich zastępca Szefa Partii Francuz polskiego pochodzenia Pierre Kalinowski były porucznik armii francuskiej! Nasze uzbrojenie jest póki co niskiego sortu lub wykradzione Niemcom lecz za parę tygodni może do nas przybyć duży skład francuskiej broni od naszych sojuszników. Wkrótce pragniemy wyjechać do Kalisza gdzie Pieniądze do Świadczeń zostaną wykorzystane. wspierając mieszkańców tego miasta. Zauważyliśmy iż podniesienie tematu Kalisza podczas "Pierwszego Manifestu" jak określamy wydarzenia z nami związanymi, kwestia Kalisza została nagler podniesiona przez Narodowych PeN którzy wykorzystało to do piętnowania Wodza Syndykalistów Warewskiego który nawet naszym zdaniem jest zagrożeniem dla stabilności nowo-narodzonego Państwa bez granic, zaś Szymon Fernicki członek partii ChZJN wzięło się od razu do afiszowania się z troską o Kalisz a za nim nieudolny lider syndków warewski z małej litery. Cieszymy się iż pomimo pogromów pogardy i obrzydzenia ze strony Demono-kratycznej prawicy polskiej naszymi "Totalistycznymi Francuzami" słyszą nasz krzyk głośno i wyraźnie.

Mamy nadzieję że czytając nasze artykuły zagości na was uśmiech!

Przy okazyjnie mała ciekawostka używając dwukropka i prawego nawiasu zrobiliśmy dla państwa mały uśmieszek :)

Redaktor Naczelny
Gierołt RiwskiNAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY :)
Artykuł 1 strona 7
Hipokryzja Polskiej Demono-kratycznej Prawicy
Artykuł 2 strona 20
O planach dla Perunosławców
Artykuł 3 strona32
Wywiad z K.J Versgranzem, Szefem Partii
Artykuł 4 strona 40
Recenzja ksiązki Dresslera

//ZOBACZYCIE RESZTĘ PÓŹNIEJ JEŚLI KTOŚ TO W OGÓLE CZYTA :)//

Avatar
Lutherek
//czytamy, pisałeś do Kobzy odnośnie liczby członków?//

Avatar samex
// Nie mogę Discord mi się zje**ł :(, jutro będę o tym pisał z nim a jeśli będzię miał zastrzeżenia to oczywiście zmniejsze liczbę do adekwatnej//

Avatar
Konto usunięte
// czytamy, Luter ma rację, zmniejsz do kilkuset osób, w końcu dopiero założona partia

Avatar samex
//569 członków//

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u