Наша Русь!

Avatar
CarskiMonarchista
Oto magazyn dla mniejszości Rusińskiej i mówiąca o wydarzeniach z zeszłego miesiąca z ich perspektywy. Iwan Nikiforow, założyciel magazynu, urodził się roku pańskiego 1887 w Mohylewie. Doktor historii ziemi Białej Rusi na uniwersytecie Piotrogrodzkim i działacz na rzecz jej niepodległości. Języki w których jest wydawana: Rusiński, Ukraiński, Rosyjski, Polski, Jidysz.

Avatar
CarskiMonarchista
W magazynie umieszczamy także postulaty zaprzyjaźnionej z nami partii RKW, które pomogą naszej umęczonej Rusi! Oto one:

Nowa Polska- jak ma wyglądać- Polska winna być monarchią konstytucyjną, lecz przede wszystkim członkiem większego organizmu politycznego zrzeszającego wszystkie kraje Słowiańskie Europy Środkowej. Bardziej mnie interesuję sprawa Białej Rusi, która powinna być też Monarchią konstytucyjną, w uni personalnej z Polską, jednocześnie, aby miała swój własny rząd w Mińsku razem z radą Ministrów i oddzielnym skarbem państwa. Wiarą państwową będzie wiara święta Grecko-katolicka!
Granice- Mimo, że byliśmy z sukcesem wynaradawiani to przez Rosjan, to przez Polaków, naród Rusinów nadal zajmuję spory kawałek ziemi. Do nowej Białej Rusi winna należeć następująco: Ziemia Brzeska, Ziemia Grodzieńsja, Ziemia Poleska, Ziemia Mińska, Ziemia Płocka, Ziemia Mohylewska wraz z Orsą, ziemia Homelska, Ziemia Smoleńska i Wielkie Łuki.
Odbudowa Narodu- Z powodu wieków wynaradawiania nasze elity praktycznie nie istnieją i ograniczają się do greko-katolików. A jeszce kilka wieków Takie znakomite rody jak np. Radzowiłłowie i Wiśniowietczycy zwali siebie Rusinami! Najwyższą pora ją odbudować! Po pierwsze przy wsparciu kościołów rzymskich i greko-katolickich w wioskach gdzie znajdują się kościoły będziemy uczyć dzieci czytać i pisać po Rusku i Polsku. Nauczymy ich także: Liczenia i obliczania, a w dalszej edukacji geografii, historii i przyrody. Piotr Buczys, reprezentant Biskupa Grecki-Katolickiego w Mińsku i członek zakonu Marianów ogłosił wsparcie Biskupa dla naszego celu i będzie finansował to z własnej kieszeni. Niestety nie stać nas na stałe szkoły w wioskach. W większych ośrodkach miejskich zaczniemy budowę Techników i Liceaów ogólno kształcących z językiem Ruskim. A gdy pierwsze pokolenie się wykształci w tedy zaczniemy budowę pierwszego Rusińskiego Uniwersytetu Mińskiego im. Wsiesława Briaczysławicza!
Przemysł- Jako, że nasza Białą Ruś jest bardzo uboga w zasoby naturalnę będziemy inwestować w przemysł rolniczy, co nie będzie łatwę, bo jesteśmy jednym z najbardziej prymitywnych regionów rolniczych w Europę! Edukować rolników na siłę nie będziemy. Edukować będą się ich dzieci w szkołach i technikach rolnych. Zamiast tego umościmy dla nich dobre warunki dla rozwoju rolnictwa. Założymy Bank, gdzie za bardzo niskie oprocentowanie rolnik Ruski będzie mógł wziąć dużą pożyczkę na rozwój swojego gospodarstwa. Sam Biskup będzie pisał listy do parafii, aby księża promowały rozwój z swych ambon. Będą mogli także wynająć specjalistów od techniki rolnej finansowanych przez państwo po porady dla rolników. Zaczniemy także osuszanie bagien, aby poszerzać areały gospodarcze, a także rozbudujemy i unowocześnimy przemysł tartaczny. Będziemy też promować sadzenie buraków cukrowych i aby był na to popyt, będziemy promować inwestorów do budowy cukrowni. Zaczniemy także badania nad silnikiem na paliwo alternatywne jak np. spirytus. Robotnicy też otrzymają swoje podstawowe prawa dla godnego życia.
Inne:
-Utwardzenie dróg
-Polepszenie komunikacji poprzez kurierów konnych głoszących najnowsze wydażenia polityczne gdyż niektóre wioski nawet nie daleko Mińska nie wiedzą, że np. Austro-Węgier już nie ma!
-Wspomóc naszych braci Rosjan w wojnie domowej, aby ten kraj nareszcie stał się normalny!
Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Наша Русь!

Avatar
CarskiMonarchista
Uwaga! Ludu Białej Rusi! W ostatnim czasie dotarły do nas słuchy, że dumne zwierzę nazwane żubrem europejskim jest w tej chwili na wyginięciu! Ten dumny król europejskich puszcz ledwo co przetrwał czasy Wielkiej Wojny w liczbie prawdopodobnie 4 sztuk, albo i mniej, i to na terenie naszej Białowieskiej Puszczy. Upraszamy więc, aby nie strzelać do nich nawet, gdy te będą niszczyć uprawy. Zamiast tego przepędzać ję rozciągające nagle ręce bycząc. Może się wydawać dziwne, ale przyrodnicy mówią, że działa. Jeżeli macie w sobie miłość Bożą dopomóżcie, aby te stworzenia stworzonę jego ręką przetrwały ten czas próby. Cлава Богу!

Avatar
CarskiMonarchista
Pan Aleksander zaczął przemawiać do sporej grupy chłopów w jednej Białoruskiej wsi zwanej Budsław:
"Z powodu zagrożenia ze strony Syndykalisttcznych bojówek i POW Russki Komitet Wykonawczy postanawia stworzyć paramilitarne bojówki, które będą spełniać rolę stróżów prawa skoro ani w Ober Ost, ani w Polsce nie umieją nam zagwarantować spokoju. Tylko my możemy obronić naszych obywateli, a szczególnie na wsiach, gdzie sprawiedliwość sięga po najżadziej! Dlatego oto powstaje "Руська кулак!", która to w naszych zamiarach będzie mogła bronić Rusinów od Połoscka do Stanisławowa i Zakarpacia, oraz przyjmować ludzi w wieku dowolnym. Niech każdy Rusin co czuję się mężczyzną do niej przystąpi nawet nie dla ojczyzny jaką jest Wielka Ruś, lecz dla obrony swoich chat, zagród i rodziny! Dowódcą zostaje Michaił Palarnowicz! Idźcie teraz moje dzieci do innych wsi z których pochodzicię i mówcie to co ja wam tutaj powiedziałem!" Po błogosławieństwo przez miejscowego kapłana i jego kazaniu o ojczyźnie jako okręcie Pan Aleksander zapowiedział, że interesująca i zwięzła autobiografia Majora Michałiła zostanie zapisana w gazecie "Наша Русь!", którą macie państwo przyjemność czytać. Czekajcie cierpliwie! A oto propozycja flagi naszych protektorów: Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Наша Русь!

Avatar
CarskiMonarchista
STANISŁAWÓW, GALICJA
Aleksander Prokojef wchodzi na mównicę:
LUDU RUSI! Ukraińcy, Łemkowie, Wenedowie, Rusini Karpaty i wielu innych dzieci Rusa! Zadałem sobie dziś pytanię co do naszej przyszłości! Jaką drogę winniśmy objąć? Cóż mamy do wyboru? A więc popatrzmy! Nowo powstała Ukraina w chaosie! Petrula i Skropadski przepycgają się o władzę jak dwa odyńce, przy okazji miażdżąc swoich własnych obywateli w swoich bitwach! A tymczasem Ukrainy wschód palony jest przez krwiorzerczego Nestor Mahno, który nie szanuję ni władzy ludzkiej, ni nawet Boskiej! A nawet jak dumna Ukraina się ustabilizuję, to co ją czeka? Rosja to w tej chwili, o ironio, ruska ruletka, która może być po wojnie demokratycznym rajem, ale może być też machiną wojenną, która zmiecie to młodę państwo z powierzchni ziemi! Na północy nasi nie przebudzeni bracia Białorusini są pod twardym butem niemieckim i ci Hunowie nowych czasów, mogą znowu powrócić na Ukrainę by wspomóc stronników Hetmana! Komu możemy więc jeszcze zaufać w tym czsię szabli i prochu oprócz Bogu?! (Chwila budujące napięcie ciszy) Jest taki jeden naród. Naród na jaki nie słusznie, z tego co ja słyszałem, szykujecie kosy i karabiny. NARÓD POLSKI! On tak samo jak my ledwo co odzyskuję siły! Lecz jest coś co nas od niego odróżnia. Jest to stabilność i zjednoczenie w celu odbudowy swego kraju. RAZEM Z TYM NARODEM MOŻEMY STWORZYĆ ORGANIZM POLITYCZNY JAKIEGO NIE WIDZIANO OD WIEKÓW! PAŃSTWO, GDZIE NIEZALEŻNIE ID NARODOWOŚCI BĘDZIE MÓGŁ SWOBODNIE UCZYĆ SIĘ SWEGO JĘZYKA I HUSTORI NARODU! KRAJU GDZIE KAŻDY Z CZĘŚCI SKŁADOWYCH BĘDZIE MIAŁ SWÓJ WŁASNY PARLAMENT, A OBYWATEL REPREZENTACJĘ W NIM! Moi drodzy przyjaciele miałem sen o takim raju na ziemi. I może my ten raj, po wieku krwi i nieznasek, zbudować razem. Lecz niestety musimy to zakończyć tak jak to się zaczęło. Szablą i ogniem! Polacy ruszą na wschód już niedługo. A ja zachęcam, aby iść razem z nimi. Lecz ci co nie widzą siebie po stronę polskiej zachęcam dołączyć się do naszej "Ruskiej Pięści" gdzie będziecie mogli chronić swojego narodu przed psami Warewskiego, lub pomóc wzniecuć powstanie w Ober Ost. Lecz najważniejsze, to to, abyście poszli do urn wyborczych! Nie ważne na kogo zechcecie głosować, lecz o to, że w końcu my mamy też coś do powiedzenia. I niech usłyszął ten zjednoczony głos, aż w Warszawie!
Schodzi z mównicy. Ludzie biją brawa i skandują jego imię. Często skandują "Mamy sen!".

Avatar
CarskiMonarchista
DROHICZYN, PODLASIĘ
Michaił Palarnowicz w asystencji "Ruskich Bokserów" (nazwa od Pięści na fladzę) przemawia do zebranych Białorusinów na rynku.
Mój ojciec Św. P wyznawał zasadę, której nauczył się od "Nie-Boskiej Komedii" Krasińskiego, że co nie walczy o przetrwanie do końca, to nie zasługuję na życię. Tak więc walczył o nie podczas wojny krymskie, podczas powstania Styczniowego, w czasie wyprawy w Chinach i wojny z Japonią. Gdzie teraz się znajduję? Dożył swojej starości w Starym Majdanie niedaleko Chełmna. Miał czterech synów, w tym mnie i trzy córki. I był szczęśliwy. Pomimo tych wszystkich wojen jakie przeżył, grozy jaka z nimi szła, tylu zabitych przyjaciół i normalnych ludzi, a on zachował zdrowie ducha. Dlaczego? Bo walczył i na to szczęście zasłużył! A wy co zrobiliście dla swego szczęścia? Co zmieniliście, aby wasze dzieci nie były głodne?! CZY ZASŁUGUJE IE SOBIE, ABY PRZETRWAĆ? Jeżeli chcecie sobie na to zasłużyć to zapraszam do punktu rekrutacyjnego naszej organizacji! Zbliża się wojna nieubłaganymi krokami. Tylko w waszych rękach, karabin ie i najbliższych wyborach jest to czy wasza sytuacja się zmieni! Więc wybierajcie mądże i walczcie do upadłego, albo skończyć ie w czeluściach piekielnych! Brońcue swoich praw, albo stańcie się bezmyślnymi marionetkami syndykalizmu i socjalizmu! Moście krzyże z dumą, bo jak o Bogu zapomnicie to Bóg o was zapomni! A kiedy przyjdzie czas powstańcie i gryźcie wroga jak mrówki, które mimo swojego zwrostu podjęły walkę z gigantem!
Po przemówieniu słychać okrzyki bojowe.
Na dole artykułu umieszczone czarno-białe zdjęcie munduru "Ruskich Bokserów":
Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Наша Русь!

Avatar
CarskiMonarchista
OFICJALNE STANOWISKO RUSSKIEGO KOMITETU WYKONAWCZEGO DO SPRAWY UKRAINY
Nowa Ukrainą-jak ma wyglądać?: Ukraina będzie monarchią konstytucyjną, która będzie częścią większej całości organizmu politycznego w składzie Polski, Białorusi i właśnie Ukrainy. Ukraina będzie posiadała swój własny parlament razem z ministerstwami. Głową państwa będzie Wielki Książe Ruski w składzie Białorusi i Ukrainy. Będzie to także Król Polski. Króla, którego wybierzemy na początku będzie rządził nieprzerwanie, a jego linia panować będzie do wygaśnięcia. Król jako reprezentant Boga zarówno w Religi katolickiej, jak i greko-katolickiej oraz prawosławnej, będzie scalał monarchię, będzie protektorem królestwa, a konstytucja w czasie kryzysu po referendum narodowym pozwoli mu przejąć na pewien czas władzę absolutną.
Granice Ukrainy: będą zawierały się w następójących krainach: Galicją, ale najpierw referendum, wschodni Wołyń, Czarnoruś, Dzikie Pola, Zaporoże, Donieck, Rostów nad Domem, Don-kubań, ale po referendum.
Odbudowa kraju: Ukraina jest w stanie absolutnego chaosu i rozkładu. Dlatego przede wszystkim powinniśmy się zająć poszukiwaniem sojusznika, który będzie nas traktował jak równy z równym, a nie jako narzędzie. Takiego sojusznika widzimy w Polscę. Jest to kraj stabilny w miarę, który tak jak my nie ma za wielu sojuszników do wyboru. Po doprowadzenie Ukrainy do stabilności będzie trzeba ten kraj odbudować. Funduszę na odbudowę obiecał nam z celów dobroczynnych zarówno kościół prawosławny jak i Greko-katolicki. Budżet na odbudowę zdobędziemy także dzięki partyjnym działaczom, któży będą ztaralo się zbierać dla nas dary. Państwo Polskie z pewnością też coś przeznaczy. Lecz przede wszystkim powinny te pieniądze pochodzić z współpracy ukraińskiego obywatela z rządem tymczasowy. Tylko jeżeli dokładnie będziecie płacić podatki i to do tego na czas możemy zobaczyć Ukrainę piękną i odbudowaną. Dla odbudowy inteligencji proponujemy projekt nazwany "432..." Czyli czyli na miasto będą przypadać 4 przedszkola, 3 podstawówki, 2 szkoły średnie technikum i liceum.
Reforma rolna: Nie ma piękniejszego niż pola Ukrainy. Dla rolników poszkodowanych scalaniem pól w jakieś większe gospodarstwa dać dla zwiększenia majętności i możliwości waszych pobratymców obiecujemy nieużytki rolne na Ukrainie, gdzie ziemię są znacznie żyźniejsze. Dodatkowo postaramy się zapewnić w gminach wiejskich przynajmniej jedno przedszkole.
Robotnicy i fabryki: Dla Ukraińskich właścicieli fabryk po czasie odbudowy powinien mieć ulgi podatkowe, aby odbudować swój nadwątlony po wojnie kapitał co pozwoli po niedługim czasie oferować większe wynagrodzenie dla swych robotników. W każdej fabryce powinny być przerwy na lunch i odpoczynek, a zmiany powinny być na początek dziewięciogodzinne. Robotnik będzie też mógł wziąść ubezpieczenie na życie i zdrowie na niewielkie składki, ale duże wypłaty.
Mniejszości:W ukraińskim parlamencie będzie reprezentacja dla każdej mniejszości. Będą one także równo traktowane na różnych płaszczyznach życia społecznego niezależnie od pochodzenia lub wyznania.

Avatar
CarskiMonarchista
Ogłaszamy operację "Exodus"! Z powodu rozporządzenia rządu narodu Polskiego nie możemy dalej bronić naszej ludności przed Syndykalistycznymi i nacjonalistycznymi potworami. Zamykamy punkty rekrutacyjne, które będą otwarte jeszcze do czwartku, lecz nie będzie to koniec naszej walki o wolność! Wszyscy członkowie "Ruskiej Pięści" muszą udać się na wschód do Ober-Ost i Hulajpola! Tam rekrótujci, zbieraj ie broń i poparcie, a kiedy nadejdzie czas powstańcie! Walczcie jak wilki i mrówki! Z NAMI BÓG!

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u