Relacje międzypartyjne

Avatar
Konto usunięte
Tutaj zawierane są koalicje, opisywane są ogólne wydarzenia w partiach, atakujecie się nawzajem i tak dalej... Zwyczajna codzienna pozaparlamentarna polityka

Avatar
Lutherek
RUCH MŁODYCH PATRIOTÓW
Dzisiaj, po spotkaniu najwyżej postawionych działaczy Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, podjęta została decyzja o utworzeniu młodzieżówki pod nazwą "Ruch Młodych Patriotów". Do młodzieżówki, mogą należeć osoby w wieku 15-18 lat.

Avatar
Lutherek
Chrześcijańska Unia Jedności Narodowej
Stefan Modrzejski
W Warszawie, na Placu Saskim, zgromadzili się czołowi działacze partii CUJN
Obywatele i obywatelki narodu Polskiego! Przemawiam do was w sprawie żądań kolonii morskich! Mam nadzieję, że regularnie czytacie nasz "Ilustrowany Biuletyn Chrześcijański" Dzisiaj mogliście przeczytać artykuł o koloniach zamorskich. Polska powinna mieć przynajmniej 10% byłych kolonii niemieckich! Żadna partia, żadna koalicja nie dba o to! Jako jedyni, chcemy kolonii zamorskich dla naszej Rzeczypospolitej! Żądamy również, by ten plac, na którym się zgromadziliśmy, nazywany był imieniem i nazwiskiem Szanownego Pana Romana Dmowskiego, albo chociażby Józefa Hallera!
Po zakończeniu przemówienia, rozłożył flagę z napisem "Żądamy polskich kolonii zamorskich!"

Avatar
Konto usunięte
Jakub Bojko wystąpił dziś przed ludem krakowskim
Ostatnio w środowiskach chadeckich i narodowych pojawiła się idea polskich kolonii. Drodzy przyjaciele! Czy naprawdę my, jako Polacy, którzy po 123 latach odzyskujemy swoją niezależność, kiedy przez ponad wiek byliśmy koloniami obcych mocarstw chcemy zniewalać obce narody za morzami? Naprawdę, mówię Wam dbajmy o siebie, o rozwój naszej Polski i nie stańmy się zaborcami innych nacji! Polska potrzebuje silnej floty i poboru do niej oficerów polskich z Kriegsmarine, Floty Bałtyckiej i C.K. Floty, ale do obrony swojego wybrzeża, a nie do zabierania wolności innym!
Następnie Pan Bojko przybył na krakowski dworzec kolejowy i powiedział:
Jestem teraz na jednym z przystanków Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej czyli bardzo ważnej dla transportu na naszych ziemiach drogi żelaznej. Co jednak jest bardzo widoczne kiedy spojrzymy na mapę kolejową ziem polskich, to jej nierównomiernie ułożenie i podporządkowanie interesom transportowym zaborców. Zamierzamy w ciągu pierwszych 19 lat zbudować oraz zmienić sieć kolejową Polski, żeby w pierwszym etapie skutecznie połączyć ze sobą takie miasta jak: Suwałki, Białystok, Warszawę, Olsztyn, Mariampol, Ełk, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Słupsk, Brześć, Kowno, Lwów, Kraków, Opole, Katowice, Cieszyn, Poznań i inne, a w dalszych latach włączyć to do szerszej sieci kolei pod koncepcją ,,kolei słowiańskiej", z Piotrogrodu do Konstantynopola, aby umocnić kontakty kolejowe na Ukrainie, Litwie i Łotwie, a także Czechach i Słowacji i Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku
Następnie Jakub Bojko odwiedził Wawel i rynek krakowski i rozmawiał z mieszkańcami o potrzebach miasta Krakowa

Avatar
GrandAutismo
Adam Dressler zaczął przemawiać przed ludźmi zebranymi w Warszawie. Przemawiał on z małej drewnianej sceny a za nim stali weterani PJON.
Drodzy rodacy ! Pan Bojko sądzi najprawdopodobniej, że Polacy są krwawymi bestiami mówiąc, że będziemy zniewalać te narody ! Kolonie dostałby autonomię oraz własne rządy ! Czemu się mamy ograniczać jeśli chodzi o nasz przemysł ? Powinniśmy dążyć do Autarkii ! Czyli niezależności gospodarczej. Nieporównywalnymi korzyści możemy wyciągnąć zza morskich koloni a jedyne co musimy zrobić to dać rdzennym narodom większą autonomię. W zamian dostajemy gumę, towary luksusowe itp. Czemu mamy się ograniczać ? Pomijając już to, że pan Bojko dąży do odnowienia Rzeczypospolitej Trojga narodów, czy ile tam miało być w tym tworze. Mógłbym oskarżyć, że PSL-Piast próbuje zniewolić narody: Ukraiński, Litewski, Białoruski i Ruski. Jednak nie zrobię tego, bo to jest chwyt poniżej pasa ! My centro narodowcy mówimy stanowcze nie ! Imperialnym popędom. Musimy zacząć współpracować z ludami dawnej Rzeczypospolitej, ale nie zniewalać ich ! Sojusz będzie korzystny dla nas i dla nich tak samo kolonie zza morskie będą dobre dla tubylców jak i dla naszych kontynentalnych rodaków ! Już kończąc ten temat... Jestem ciekaw jak przekonamy Niemców, którzy są tak samo zażarcie oddani ojczyźnie jak my do wstąpienia do polskiej marynarki. To jest awykonalne niestety....
Resztę spotkania przeznaczył na odpowiadanie na pytania mieszkańców Warszawy.

Avatar CheekiBreekiPL
Porozumienie Narodowe

Władysław Mikołaj Koniecpolski przemówił dziś przed ludem w Warszawie. Przełknął swą ślinę i zaczął:
Rodacy. Przez 123 lata, naszej pięknej Ojczyzny patronowanej przez Świętego Wojciecha i Matkę Boską nie było, lecz teraz, gdy odzyskaliśmy ją nie dzięki Carowi lub Cesarzom, a dzięki naszej wytrwałości i patriotycznemu duchowi oraz pomocy Przymierza, znowu popadamy w ten sam nieład co nasi przodkowie, co ci parszywi magnaci, którzy uczynili z Polski swoje koryto, z którego czerpali zyski, teraz ci wielcy politycy znowu próbują powtórzyć ten los. Mówi się o koloniach, o terytoriach zamorskich, a powinniśmy się skupić na swoim własnym gruncie ! Widzicie jaki los teraz spotyka nas, z jednej strony wewnątrz mamy chaos związany z odbudową naszego państwa, a z drugiej do wrót Lechowych dobija się Czerwona szarańcza, która dzięki naszemu upadkowi poszerzy swą parszywą ideologię dyktatury i kłamstwa na resztę Europy ! TO MY JESTEŚMY BASTIONEM ŁADU ! Bez nas, Europa dawno by była pod Tureckim jasyrem, a teraz bez nas, Europa będzie wielkim imperium, w którym panuje oszustwo i terror. TO MY JESTEŚMY DOMEM POSTĘPU ! Bez nas, świat nie byłby taki sam, to dzięki naszym rodakom, świat jest taki jaki jest, bez czynów Tadeusza Kościuszki, wojna o niepodległość Ameryki potoczyła by się zapewnie inaczej, bez Marii Skłodowskiej nie było by wielkich odkryć, a bez Kopernika nie wiedzieliśmy by, że Ziemia jest okrągła. TO MY JESTEŚMY SKAZANI NA UPADEK JEŻELI SIĘ WRESZCIE NIE ZJEDNOCZYMY ! Bez starań naszych dyplomatów, Polska by nie istniała, a to nasi politycy, ci wszyscy rusofile i panslawiści inna chołota pokroju ich powoli tworzą z naszego państwa to, czym była RON za czasów Sobieskiego i Wazów. Powinniśmy być zdecydowani i nie dać się oszukać nikomu ! MY SAMI POWINNIŚMY ODBUDOWAĆ SWÓJ KRAJ, SWYMI RĘKOMA I NIE WYSŁUGIWAĆ SIĘ NIKIM ! Bo to my przysłużymy się Polscę, dzięki naszej pracy jako robotnik, polityk, chłop, handlarz, konstabl, wojskowy, etc. przysłużymy się w odbudowie... CHWAŁA POLSCE !

Podniósł rękę i trzymał ją w formie swoistego salutu, pięść utrzymaną w górę. Resztę przeznaczył na, zaskakująco, spokojne rozmowy z ludem Warszawy i robiąc swoistą ankietę, co chcieliby zmienić w swojej ojczyźnie i w stolicy.

Avatar
GrandAutismo
//Kolonie u nas były planem długoterminowym .-.

Avatar CheekiBreekiPL
//No ale cóż, on jest taki trochę antykolonialny.

Avatar
GrandAutismo
//SIŁA POLSKI LEŻY W KOLONIACH

Avatar CheekiBreekiPL
// EVERY MAN A KING. JESTEŚMY BASTIONEM ŚWIATA !

Avatar
CarskiMonarchista
Pan Aleksander zaczął przemawiać do sporej grupy chłopów w jednej Białoruskiej wsi zwanej Budsław:
"Z powodu zagrożenia ze strony Syndykalisttcznych bojówek i POW Russki Komitet Wykonawczy postanawia stworzyć paramilitarne bojówki, które będą spełniać rolę stróżów prawa skoro ani w Ober Ost, ani w Polsce nie umieją nam zagwarantować spokoju. Tylko my możemy obronić naszych obywateli, a szczególnie na wsiach, gdzie sprawiedliwość sięga po najżadziej! Dlatego oto powstaje "Руська кулак!", która to w naszych zamiarach będzie mogła bronić Rusinów od Połoscka do Stanisławowa i Zakarpacia, oraz przyjmować ludzi w wieku dowolnym. Niech każdy Rusin co czuję się mężczyzną do niej przystąpi nawet nie dla ojczyzny jaką jest Wielka Ruś, lecz dla obrony swoich chat, zagród i rodziny! Dowódcą zostaje Michaił Palarnowicz! Idźcie teraz moje dzieci do innych wsi z których pochodzicię i mówcie to co ja wam tutaj powiedziałem!" Po błogosławieństwo przez miejscowego kapłana i jego kazaniu o ojczyźnie jako okręcie Pan Aleksander zapowiedział, że interesująca i zwięzła autobiografia Majora Michałiła zostanie zapisana w gazecie "Наша Русь!", którą macie państwo przyjemność czytać. Czekajcie cierpliwie! A oto propozycja flagi naszych protektorów: Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Wiec PPNSA łódz 1918
Witam wszystkich zgromadzonych!
Od wielu lat byliście wyciskani do granic możliwości przez rosyjskich żydów! A teraz jak nasza ojczyzna odzyskała wolność to powiedzmy im nie! Stop dla wyzysku!
Towarzysze my jako partia gwarantujemy wam że jeśli dacie nam szansę to złożymy do sejmu wniosek o 8 godzinny dzień pracy i pensję minimalną w wysokości 5 zł na godzinę!
Żydostwo już wystarczająco długo was wyciskało! Wyrzućmy ich z naszych fabryk! Do strajku i zakładania związków zawodowych towarzysze! Niech żyje wolna syndykalistyczna polska! Tu jest polska! To polskie fabryki! Nie rosyjskie nie żydowskie a polskie! To są fabryki polskich robotników!
Bo to my jesteśmy gwardią rewolucji! To my Polacy stanowimy motor napędowy świata! Bez nas to nie byłoby ani rosji ani Stanów ani niemców! Nadszedł czas dla drugiego polskiego imperium! Tym razem imperium polskich robotników! Niech żyją Zjednoczone syndykaty polski!
Z wami zbudujemy prawdziwie polski przemysł!

Avatar
Lutherek
//no, no zajebisty ten 1919, ciekawie, że z 11 listopada 1918 przeskoczyliśmy do 1919

Avatar Deuslovult
// w wyborach do sejmu jest napisane że mamy 1919 rok. Chyba że mi coś się pokiełbasiło. Tak ogólnie to nigdzie nie pisze kiedy zaczyna się rozgrywka w świecie gry. Zero dat//

Avatar
GrandAutismo
//Drugi sezon tego PBF - a będzie się rozgrywał w realiach dwudziestolecia międzywojennego. Rozgrywka rozpocznie się 11 listopada 1918 roku i będzie możliwość grania zarówno prawdziwymi historycznymi partiami i postaciami, jak i wymyślać swoje własne. Na początku głównymi wyzwaniami będą utrzymanie niepodległości, stworzenie granic i zjednoczenie trzech zaborów. Następnie uwidocznią się problemy życia codziennego - gospodarka, analfabetyzm, korupcja, prawodawstwo. W pierwszych wyborach, 26 stycznia, Polacy wybiorą 526 posłów na Sejm Ustawodawczy, liczba posłów wyłonionych w następnych wyborach, zależy od tego jaką tą Polskę Wasze partie zbudują.
Serdecznie zapraszam wszystkich do zabawy!

Avatar maxmaxi123
Deuslovult pisze:
// w wyborach do sejmu pisze że mamy 1919 rok. Chyba że mi coś się pokiełbasiło. Tak ogólnie to nigdzie nie pisze kiedy zaczyna się rozgrywka w świecie gry. Zero dat//

//Poza tym, jest napisane*

Avatar
GrandAutismo
Na tym spotkaniu syndykalistów w Łodzi odezwał się zwolennik PULIK.
Proszę pana ! A co z żydami polskiego pochodzenia, którzy się przystosowali do Polskiego prawa ? Też mamy ich wyrzucić za ich religię ? Tuż to skrajne zacofanie ! A co z Rosjanami, którzy czują się polakami ? Co z nimi ? Też chcemy ich wyrzucić. A może państwo mają radykalniejsze sposoby np. Więzienia i obozy zagłady ? Hmm ?

Avatar Deuslovult
-patrzcie! Ten tam stojący człek to burżuj i zdrajca ojczyzny! Chroni ukrytą agenturę żydowską! To przez nich polska upadła 123 lata temu! To żydzi zafundowali nam koszmar zaborów! Polska bez żydów będzie wielka!
Polska dla polaków!!!!
Krzyknął wódz partii roman warewski

Avatar
GrandAutismo
Pan jest najwyraźniej nie dokształcony i zacofany ! Chce pan ogłupiać tych rolników i robotników tylko po to aby zebrać żniwo władzy ! Jedynym burżujem w tym pomieszczeniu mogę nazwać pana! Nie każdy żyd to zdrajca ojczyzny. Musimy zmusić problematycznych żydów do dostosowania się do polskiego prawa. Plus pan najwyraźniej nie wie, że koszmar zaborów to zawdzięczamy niesnaską i populistycznym hasełkom takim jakie pan prezentuje ! Żydzi mogą nam posłużyć do odbudowania naszej wielkiej ojczyzny ! Nie możemy zakładać, że każdy żyd jest zły bo to jest idiotyczne i głupie !

Avatar
Lutherek
Na tym spotkaniu, zjawiła się również nieduża grupka członków CUJN.
CUJN jest partią antysemicką, ale pańska partia, po prostu Żydów najchętniej pewnie by zamordowała! Czy wasza ideologia syndykalizmu, nie miała czasem wprowadzić równości?! Właśnie, miała! PRECZ Z NARODOWYM SYNDYKALIZMEM!

Avatar
CarskiMonarchista
Napis na plakacie po Rusku: Czerwona i cuchnąca masa syndykalizmu spowija naszą ojczyznę! Odpędź krasiwe mgły możesz rozpędzić tylko idąc do urn wyborczych i głosują na RUSSKI KOMITET WYKONAWCZY! Nie czekaj za nim nie będzie za późno!Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Plakat propagandowy PPNSA
Rozwieszony po całej warszawie i łodzi. Zdarzał się też w krakowie Zdjęcie użytkownika Deuslovult w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Roman warewski w wywiadzie dla szturmowca ludowego
my nie chcemy zabić żydów jak to zarzucili nam ostatnio zwolennicy CUJN. My jesteśmy za niepodległym izraelem. Chcemy żydom dać dom by nie musieli spać w cudzych.
Dlatego nasza partia optuje za sojuszem z brytyjskimi robotnikami i stworzeniu w kenii państwa izrael.
Wolnego syndykalitycznego państwa izrael

Avatar
GrandAutismo
Adam Hilt członek PULIK.
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Relacje międzypartyjne
Dlatego też groziliście tym ludziom pozbawieniem majątku i dorobku życia ?
To jego słowa względem Romana Werskiego.
Już pomijając, że pan zaczął wyzywać jakby był pan niedorozwinięty zwolenników innych opcji od burżuazji oraz potworów chociaż sam pan chciał wyrzucić ludność żydowską nawet tą, która czuje się Polakami. Pan teraz próbuje zgrywać niewiniątko, ale wiemy co pan mówił w Łodzi np. Patrzcie! Ten tam stojący człek to burżuj i zdrajca ojczyzny! Chroni ukrytą agenturę żydowską! To przez nich polska upadła 123 lata temu! To żydzi zafundowali nam koszmar zaborów! Polska bez żydów będzie wielka! lub Żydostwo już wystarczająco długo was wyciskało! Wyrzućmy ich z naszych fabryk! Do strajku i zakładania związków zawodowych towarzysze! .Nie popieramy partii pokroju Bund, ale też nie głosimy śmierci żydom. Powinniśmy ich zmusić jedynie do przystosowania się do polskiego prawa i jeśli będą chcieli wrócić do ojczyzny to pozwolić im na to, ale dla niektórych żydów - żydów Polaków... ojczyzną jest Polska ! Chrońmy ich i nie poniżajmy jakby byli złem wcielonym !

Avatar maxmaxi123
W gazecie "Kurier Lwowski"pojawił się wywiad z Wiktorem Hebanem:
Dziennikarz: Większość partii nie jest przychylnie nastawiona do mniejszości Niemieckiej, z resztą nie ma się im co dziwić. Skąd więc u Pana taka nadzieja, pokładana w tej mniejszości?
Wiktor: W moich założeniach, co nie jest tajemnicą, jest miejsce dla Polski tolerancyjnej i równej, jeżeli chodzi o narodowości. Skoro, przykładowo, Ukraińcy mieszkali tu od pokoleń, to jakim prawem my możemy im zabierać ich małą ojczyznę i wysiedlać do kraju, którego nie znają tylko dlatego, że nazywa się Ukraina? Tak samo jest z Niemcami. Fakt, wielu chciałoby najchętniej wrócić do swojego kraju, ale sądzę, że jak się im stworzy odpowiednie warunki, nie będą czuć zbyt wielkiej różnicy. I tu i tu będą mogli mówić po Niemiecku, w szkołach też nie zabraknie lekcji z tego języka, będą mieli realny wpływ na władzę, ich okolica nie zmieni się za wiele, jedyne co to nazwa państwa... No chyba tylko uparciuchy gniewaliby się wtedy na władze za utworzenie tego kraju.
D: Nie obawia się Pan przejawów nietolerancji, przypadków pobić i wykluczenia ze społeczeństwa?
W:To zawsze było, jest i będzie. To rzecz normalna. W "Mendlu Gdańskim" Marii Konopnickiej byli przecież prześladowani Żydzi. I to wiek temu, ale dalej dziś jest właściwie podobnie. Zamierzam z tym walczyć, ale nie żyję złudzeniami i wiem, że mogę co najwyżej zmniejszyć częstotliwość takich zachowań, ale nie w pełni zlikwidować problem,
D: A co jak jednak Niemcy nie będą w dalszym ciągu chętni na współpracę? Dalej ich Pan tu zostawi, ryzykując sabotaż kraju, a może i powstanie?
W:Wtedy mówi się trudno, będą musieli się przenieść, ale przynajmniej dałoby im się tę szansę. Niemniej, póki co patrzę na przyszłość tylko lepiej. W końcu jest już niepodległa Polska, na którą moi przodkowie już dawno stracili nadzieję. Kto wie? Może właśnie będzie to wiek cudów?

Avatar Burger2004_09
Moderator
Pan Horacy Steiner został dziś przyłapany na obiedzie w jednej z krakowskich restauracji przez dziennikarzy. Został zapytany o PPNSA i koalicję, w której LSRP się znajduje.

To oburzające, że pan Warewski nazywa członka PULiK burżujem i zdrajcą Polski! Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Iście żałosne podejście do oponenta podczas kampanii wyborczej. I jeszcze robienie z Żydów i osób pochodzenia żydowskiego istnych pasożytów ludzkiej cywilizacji! Żydzi nigdy nie byli święci, mają swoje za uszami. Ale my, Polacy, ludzie którzy według pana sprawili, że powstały Stany Zjednoczone, Rosja i Niemcy, również mamy swoje ciemne strony. Najlepszy przykład: decyzje polityków na chwilę przed rozbiorami. Jeśli chcemy silnej Polski, musimy mieć Polskę wspólną. Polska musi należeć do każdego obywatela, nie ważne, czy to Polak, Żyd, Niemiec, Ukrainiec czy jeszcze ktoś inny! Jeśli chce dobra wspólnego, to będzie wartościowym członkiem społeczeństwa żyjącego na ziemiach polskich. I właśnie do tego powinniśmy doprowadzić. By Polska nie należała do polityków, ale do obywateli! Gdzie wszyscy będą równi wobec prawa. Mam nadzieję, że nasza koalicja do tego doprowadzi, jeśli przyjdzie nam mieć większość w Sejmie Ustawodawczym. Mogę powiedzieć tylko jedno:
Precz z narodowym syndykalizmem w wydaniu pana Warewskiego!

Nie wiem, czy mogę coś dużo powiedzieć o naszej koalicji. Mamy wiele wspólnego, przede wszystkim zależy nam na Polsce. Dlatego chciałbym zaprosić prezesów PULiK, CUJN i PRCh-K na popołudniowe spotkanie w Krakowie w moim skromnym domu niedaleko rynku na uzgodnienie kolejnych spraw.

Pamiętajcie obywatele! Do urn! Razem pokonamy wszelkie przeciwności losu!

Avatar CheekiBreekiPL
// Zaskakujące, że nadal nie ma odpowiedzi na skrajnie nacjonalistyczną przemowę Koniecpolskiego...

Avatar
CarskiMonarchista
Nowe plakaty pojawiające się w największych miastach Białorusi, zarówno w Polsce, jak i Ober-Ost:Zdjęcie użytkownika CarskiMonarchista w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar
Konto usunięte
//Przypominam, że z terenów białoruskich wybory będą tylko na Podlasiu, polecam zrobić cokolwiek z Galicją

Avatar
CarskiMonarchista
Kobza pisze:
//Przypominam, że z terenów białoruskich wybory będą tylko na Podlasiu, polecam zrobić cokolwiek z Galicją

// Z chęcią bym się zajął gdyby nie Ukraińcy. Mam zamiar jak tylko zdobędziemy tereny na wschód od Narewu i Bugu to w tedy będę promował wśród nich osadnictwo na Białej Rusi, bo tam będzie centrum nowego narodu. Rusi zakarpacię raczej nie zdobędziemy.

Avatar Deuslovult
Plakat wyborczy PPNSAZdjęcie użytkownika Deuslovult w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Kolejny plakat wyborczy PPNSAZdjęcie użytkownika Deuslovult w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar
Lutherek
Stefan Modrzejski został zatrzymany przez dziennikarzy w związku z plakatami PPNSA, jeden z dziennikarzy pokazał owy plakat, który zainteresował jego
Stefan Modrzejski, CUJN
Kolejna próba zrównania Żydów z komunizmem...Najpierw w Łodzi, padały z ust Pana Warewskiego, takie zdania, jak: "Od wielu lat byliście wyciskani do granic możliwości przez rosyjskich żydów!, Żydostwo już wystarczająco długo was wyciskało!, Żydzi zafundowali nam koszmar zaborów! Polska bez żydów będzie wielka!"oraz bulwersujące słowa skierowane do zwolennika PULIK-u: Chroni ukrytą agenturę żydowską! Później marna, żenująca próba podreperowania swojego wizerunku, cytując "Dlatego nasza partia optuje za sojuszem z brytyjskimi robotnikami i stworzeniu w Kenii państwa Izrael."
Jestem ciekaw kiedy brytyjscy robotnicy obalili monarchię...

Avatar
Lutherek
Plakaty na niemieckich terytoriach
Zdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjneZdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjneZdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjne
Plakat w PolsceZdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar CheekiBreekiPL
Władysław Mikołaj Koniecpolski został zatrzymany przez dziennikarzy w związku z plakatami PPNSA, jeden z owych reporterów pokazał mu ten niezbyt szczególny kawałek zmarnowanego papieru.
Władysław M. Koniecpolski, PeN
Cóż to za brednie ! Mimo iż sami traktujemy obcych jak, no cóż obcych, to co chcą czynić Peensowcy to już istna tragikomedia ! "Od wielu lat byliście wyciskani do granic możliwości przez rosyjskich żydów!, Żydostwo już wystarczająco długo was wyciskało!, Żydzi zafundowali nam koszmar zaborów! Polska bez żydów będzie wielka!" ...czekaj, co ? Rosjanie nie są Żydami, są tylko naszymi, gorszymi moralnie ale jednak, braćmi Słowianami, którzy tych samych Żydów, których pan Wareski chce oskarżać o rozbiory Rzeczypospolitej, mordowali w pogromach. Żydzi nie są winni niczemu, są tylko zwykłymi handlarzami, którzy powinni poznać dobro naszej kultury i tradycji, a przez takich Moskalolubów jak pan [Warewski] i jemu podobni, są traktowani jak bydło. No i, Izrael w Kenii ? Serio ? Przecież Izrael powinien być tam gdzie istniał od zawsze, w Palestynie.

Avatar
Konto usunięte
W gazecie ludowej ,,Przyjaciel Ludu" pojawił się artykuł zatytułowany ,,O monarchię ludu"
Wśród środowisk narodowych i konserwatywnych coraz częściej pojawia się pomysł, by nasza Polska stała się krajem monarchicznym. Powołują się na oni starodawne prawa i tradycje. Wśród najczęściej proponowanych kandydatów do tronu na Zamku Królewskim w Warszawie pojawiają się książęta i jaśnie Panowie: Radziwiłł, Czartoryski czy Zamoyski, a także przedstawiciele obcych rodów, jak Habsburgowie, Koburgowie, Burboni i inni. Tym postulatom mówimy stanowcze nie! Jakie ustroje miały kraje, które nas rozebrały i uciskały? Były monarchiami dziedzicznymi z arystokracją! Jeśli chodzi o monarchię, to część konserwatywnych ludowców proponuje lepsze rozwiązanie - króla Piasta, jak sama nazwa partii PSL Piast. Władca nie może pochodzić z jakiegoś możnego rodu, ale musi być wybrany przez wszystkich obywateli, bo nie bez powodu cały naród walczył o demokrację! Jako swojego kandydata proponujemy Pana komendanta Józefa Piłsudskiego, ale jesteśmy otwarci na inne propozycje przywódcy kraju, który reprezentowałby wszystkich obywateli!

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
W godzinach wieczornych dnia dzisiejszego (12 listopada) do miast Bielitz (Bielsko) i Teschen (Cieszyn) wkroczyły oddziały bojowe PJON pod dowództwem płk. Edwarda Lotha. Po długich negocjacjach z komendantami tamtejszych jednostek POW oraz przedstawicielami austriackiej administracji wszyscy doszli do wniosku, że najbardziej opłacalne i bezpieczne na ten moment jest przyłączenie miast tych do Polski. Rady obydwu miast przyjęły odpowiednie rezolucje, podkreślające, iż W związku z bardzo niebezpieczną sytuacją polityczną, miasta Bielsko i Cieszyn z radością przyjmują wieść, o dołączeniu ich do terenów niepodległego państwa Polskiego. Wszyscy przedstawiciele austriackiej administracji, armii i policji zostali rozbrojeni oraz wysłani z powrotem do Austrii bądź przyznano im polskie obywatelstwo. W wyzwoleniu miasta, wywieszania polskich flag, zdejmowania insygniów cesarskich brały udział jednostki: PJON, POW oraz Straży Obywatelskiej, często przy współpracy samych austriaków i miejscowej ludności.
Ludność tychże miast z jeszcze większą radością przyjęła wkroczenie polskich oddziałów do tychże miast, co przedstawia fotografia poniżej.

Zdjęcie użytkownika MemicznyJanusz w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar
Lutherek
Plakaty na tereny niemieckie.

Zdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjneZdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Roman warewski złapany w jednym z barów mlecznych przez dziennikarza kuryera warszawskiego. Odpowiedział na serię pytań
-co pan powie na zarzuty innych partii o słowa o brytyjskich robotnikach?
może to zabrzmi dziwnie ale uważam że patrząc po nastrojach na zachodzie rewolucja jest całkiem realnym widmem, ostatnio obalenie republiki przez bolszewików i wcześniej cara przez republikę dało zachodnim ludom robotniczym nadzieje na przeprowadzenie czegoś podobnego.
-co pan powie o zarzuty o słowa o państwie żydowskim w kenii. Skąd ten pomysł?
dawno dawno temu jeszcze przed wojnami bałkańskimi zdarzyło mi się rozmawiać z żydowskim podróżnikiem. Powiedział mi wtedy że mimo tego że ziem dawnego królestwa dawidowego raczej nie odzyskają tak jest szansa na stworzenie go gdzie indziej. Na przykład podał mi kenię którą już przed moimi narodzinami pewien inny podróżnik pochodzenia żydowskiego upatrzył na miejsce na państwo izrael. Stąd ten pomysł
-widział pan najnowszy plakat RKW?
tak, obrzydliwy. To oni są w polsce a chcą rozbicia naszego państwa! Chcą ją zdestabilizować i zniszczyć! A nazwanie nas cuchnącymi! To jest kłamstwo w żywe oczy! To my ciągle promujemy codzienną kąpiel i próbujemy ułatwić biednym polakom jej branie!
- jak się pan odnosi do wejścia jednostek PJON i POW do bielska i cieszyna?
to bardzo dobra akcja! Zamiast sie kłócić o jakieś nic nie warte szczegóły powwińsmy się zjednoczyć i walczyć razem o ojczyznę!

Avatar
GrandAutismo
PULIK
Fortunat Swiderski
Rewolucje kończą się źle. Dobrzy ludzie giną tylko dlatego, że nikt nie pomyślał o dogadaniu się ! Bolszewicy jeszcze nie obalili władzy ! Oj nie. I oby tak się nie stało. Car mimo, że był morderczy to lepszy od tej władzy "ludowej". Najśmieszniejsze jest to, że w następnej części pan Roman Wareski mówił o zjednoczeniu się. To trochę śmieszne, że wcześniej wspominał o rewolucjach, które posyłają dobrych ludzi po obu stronach barykady na śmierć. Kontynuując. Państwo żydowskie Kenii jest tak samo racjonalne jak państwo żydowskie w Palestynie. Oba te tereny są kontrolowane przez koronę Brytyjską. Wątpię by się zgodzili aby oderwać skrawki lądu od swoich kolonii. Moim zdaniem powinniśmy lekko przycisnąć żydów szczególnie tych Polskiego pochodzenia aby się zasymilowali do naszej kultury oraz prawa. Nie chcemy ich wyrzucać, bo po co marnować ręce do pracy, których i tak nam brak ? RKW. Nie powinniśmy tworzyć ich na ziemiach Polskich, ale myślę, że ziemie Białoruskie mogą im się przydać. Moglibyśmy poprzeć tą inicjatywę jeżeli mieszkańcy Białej rusi wydali by aprobatę. Kończąc Roman Warewski próbuje zgrywać niewiniątko i intelektualistę, ale już pokazał swoją prawdziwą twarz w Łodzi i nie potrzebowaliśmy do tego żadnych podstępów ! To był człowiek, który na nas głosuje. Nie należy do naszej partii. Aczkolwiek musimy mu podziękować całą gromadą gromkich braw za to, że wstawił się za nas.

Avatar Deuslovult
Warszawa 12.11.1918 wiec PPNSA dworzec centralny roman warewski wszedł na mównicę
-żołnierze! Robotnicy! Towarzysze.
Wczoraj nastało zawieszenie broni pomiędzy kaiserem a ententą. Alianci zwyciężyli. Polska jest niepodległa. Lecz co z nami? Tymi którzy walczyli w tej nieszczęsnej dla świata wojnie? Co z tymi którzy stracili nogi w okopach flandrii? Czy państwo nam pomoże?
NIE! Bo chwilowo żadna partia nie proponuje takiej formy pomocy dlatego nasza partia obiecuje program Weteran+ który obejmuje Pomoc dla weteranów wojennych pokrzywdzonych przez los. Do tego wszyscy dobrze wiemy że burżuazja lubi pieniądze i jest gotowa posunąć się nawet do maksymalnego wycisku ludzi by te pieniądze zdobyć. Dlatego nasza partia obiecuje wpisanie 8 godzinnego dnia pracy jako maksimum! Bo robotnik powinien mieć czas dla rodziny! Do tego niedziela powinna zostać dniem wolnym od pracy jako czas dla rodziny. A jeszcze do tego pracodawca nie powinien móc zwolnić pracownika po jednym dniu pracy! To jest nieuczciwe! Umowy o pracę powinny zostać podpisane na minimum miesiąc!. Do tego nasze miasta często nie mają w pełnii rozwiniętej kanalizacji! Ludzie muszą jak w średniowieczu wyrzucać odchody na ulicę i nie mogą się umyć! To skandal! Dlatego nasza partia zobowiązuje się do tego że jak dojdzie do władzy to zbuduję dla wszystkich polskich miast kanalizację.
Do tego jeszcze dochodzi problem edukacji na którą chwilowo stać tylko najbogatszych! Żądamy upowszechniania szkolnictwa ! Do tego jeszcze dochodzą nieuczciwe pożyczki. Którymi lichwiarze doprowadzają do biedy niemal wszystkich! Niszczą nasz kraj jak jakaś trucizna wgryzają się jak robale i gryzą zdrową tkankę narodu którą stanowicie wy! Prości polacy! Zwykli normalni. Aryjscy polacy!
Śmierć lichwiarzom! Śmierć lichwiarzom!

Avatar CheekiBreekiPL
Ostatnio w kilku gazetach (tj. Kuryer Narodowy itp.) pojawiła się oto uszczypliwa w stronę PPNSA tragikomiczna humoreska rysunkowa o zabarwieniu politycznym.

Zdjęcie użytkownika CheekiBreekiPL w temacie Relacje międzypartyjne

Avatar Deuslovult
Katowice listopad 1918 wiec PPNSA
Roman warewski wchodzi na mównicę
Po bokach stoi jego gwardia
- witam polski ludzie robotniczy! Niech żyje Polska! Niech żyje Syndykalizm! Niech żyje lud!
Po przywitaniu powiedział
- miałem sen. Sen w którym to wszyscy polacy są równi. Sen w którym dzieci polskich robotników i rolników mogą mieć równe szanse co ich bogatsi rówieśnicy. Sen w którym polska jest krajem szczęśliwym! Sen w którym nasze dzieci nie muszą się ciągle martwić o pieniądze bo nawet pensja minimalna którą chcemy ustanowić wystarcza na życie! Sen w którym to wszyscy polacy są równi! Sen w którym nawet robotnik może poślubić mieszczankę!
To był taki piękny sen...
Ale musimy pamiętać o chwili obecnej a teraz mianowicie tak zwane chjeny którę swoją nazwę musiały od pewnego zwierzątka które tak samo jak ich sponsorzy żeruje na słabszych. To zwierze zwie się hiena! I to taki dziki pies który żywi się trupami innych zwierząt bo sam nie poluje! Widzcie podobieństwa do burżuazji? Sama nie pracuje a korzysta z pracy innych!
A teraz przejdźmy do drugiego zagrożenia czyli niemieckich szpiegów zwanych komunistami. To są zdrajcy ojczyzny którzy dzięki chaosowi który zapanuje po ich tak zwanej ,, rewolucji " spali polskę! Zje wasze dzieci i wasze rodziny! Oni to przejaw niemieckiego imperializmu! Chcą nas wykorzenić i wyrzucić z naszej ziemi! To nasza ziemia! Którą jeszcze wojowie chrobrego zdobywali dla polski!  Więc powiedzmy NIE komunistom którzy chcą nas polaków tylko zniszczyć! By nasze polskie dzieci musiały jak kiedyś mówić pod groźbą bata po tym razem jidisz! Bo dobrze wiedzcie że ich celem jest żydowska republika światowa gdzie goje! Czyli my w ich upośledzonym żydowskim mniemaniu jesteśmy ludzmi drugiej kategorii których trzeba zniszczyć! Tak! Wszystkie żydowskie partie od bundu po poalej syjon chcą nam zbudować tu! Na polskich naszych ziemiach izrael! Drugi izrael który pochłonie cały świat! Dlatego naszym wspólnym polskim obowiązkiem jest powstrzymać izrael przed zniszczeniem wszystkiego co mamy i naszej przyszłości!
I to my! Wy! Jesteśmy gwardią polski która może powstrzymać to zło! Która musi obronić polski syndykalizm przed tymi zagrożeniami które nas otaczają! Komuniści chcą was tylko oszukać! Tak samo chjeny! I jedni i drudzy mają was gdzieś!

Avatar
GrandAutismo
Warszawa Listopad 1918r. demonstracja PULiK
Adam Dressler wyszedł na mównicę. Nie był okrążony przez bojówkarzy z PJON. Postawił ręce na mównicy i zaczął głosić do zebranych przemowę.

Drodzy rodacy ! Jeszcze miesiąc czy dwa temu można było przypuszczać, że najniebezpieczniejsze zagrożenie czyha na nasz naród z zewnątrz. Ze strony państw zaborczych ! Jednak nie. Największym zagrożeniem są skrajne lewicowe partie. Nie chodzi mi już o socjal demokratów czy socjalistów. Tu mi chodzi o syndyków i komuchów ! Dążą do wielotysięcznych mordów pod pretekstem stworzenia równości społecznej a w tych zapędach przoduje PPNSA. Pod płaszczykiem wolności ukrywają chęć mordowania żydów i innych narodowości. Sami uważamy, że Polska powinna być krajem jednonarodowym, lecz nie będziemy się posuwać do morderstw w imię naszej ideologi ! Nie każdy żyd jest zły, lecz musimy zasymilować tych problematycznych a jeśli nie zaprzestaną tego czynić... Wyrzucić z naszej ojczyzny. Nie reprezentujemy tylko burżuazji, bo cel utworzenia tej partii nie był taki ! Celem było pojednanie rodaków ! Chcemy wolności dla chłopa, dla mieszczan, dla duchowieństwa, dla robotnika, dla intelektualistów i dla burżuazji. Chcemy to uczynić przez reformy, które nie będą zabijać jak rewolucje ! PPNSA nie ma w zamiarach jednoczyć naszych rodaków. Oni reprezentują filozofię: Dzieli i rządź ! Nasz program jest przystosowany pod każdą grupę społeczną, aby żadna nie poczuła się pokrzywdzona. Programy społeczne skrajnej lewicy są nie przemyślane i są po to tylko by zapewnić im prostą drogę do władzy ! Nie będę was namawiać do głosowania rodacy ! Wasz jest głos święty, lecz chcę wyrazić głęboką prośbę do was. Nie ważne czyś ludowiec, czy narodowy demokrata albo zwykły socjalista... Nie głosujcie na skrajną lewicę ! Jeden głos oddany na PPNSA lub komunistyczne partie to głos oddany na ludobójców ! Głosujcie na kogoś kto jest odpowiedzialny i was nie okłamuje ! BÓG, HONOR, OJCZYZNA, WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ I BRATERSTWO !

Adam Dressler wzniósł w górę pięść podczas wykrzykiwania tego krzykliwego hasełka. Po przemowie rozmawiał z obywatelami. Po czym udał się do swojego samochodu skąd pozdrawiał tłum. Wtedy też auto obkrążyli działacze PJON w liczbie 4 aby stanowić lekką ochronę.
Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Relacje międzypartyjne
To zdjęcie wykonał anonimowy fotograf. Pokazuje ono Dresslera pozdrawiającego tłum z swojego auta.

Avatar CheekiBreekiPL
Warszawa- Listopad 1918 r.- Demonstracja PeN-u
Do mównicy podszedł lider Porozumienia Narodowego, Władysław Mikołaj Koniecpolski. W niewielkiej odległości nie było żadnego członka KON. Rozległ się nagle kaszel, a potem zaczął głosić przemowę do ludu warszawskiego zebranego na placu.

Gdy miał właśnie on zacząć przemawiać padły strzały z okolicy. Wtem, na miejsce demonstracji wbiła bojówka natsyndykalistów (przynajmniej tak to zinterpretowano, patrząc na ich manieryzm, ubranie, wyposażenie i charakterystyczne czerwone opaski) i zaczęła walkę w zwarciu z KON.

W przeciwieństwie do brutali z PPNSA (lub innej bliskozwiązanej grupy), KONowcy mieli rozkaz ich odepchnąć lub ogłuszyć.

W całym incydencie, tylko dwóch członków KON zostało zranionych, a Władysław nie otrzymał (na szczęście) żadnych uszkodzeń. "Czerwoni" natomiast zostali mocno poszkodowani, ale udało się im zwiać z miejsca zdarzenia.

"Nigdy im tego nie zapomnimy"- powiedział lider PeN w wywiadzie z Kuryerem Ilustrowanym.

Są pogłoski, że w rzeczywistości to było ustawione, lecz nie ma na to żadnych dowodów.

Avatar Wijuk
/Wilno Wijuk staje na rynku z jego odziałami/
Panie i panowie Rzeczpospolitanie!
Dziś skończył się czas dominacji wroga w całej europie!
Dziś mamy szansę na odzyskanie nie podległości
Dziś zbudujemy nowe państwo oparte na demokratycznych wartościach!
Dlatego dziś każdy młody i stary człowiek weźmie za broń i ruszy za mną na warszawę!
Poniesiemy naszą idee na Polskę,Białoruś oraz Ukrainę!
żołnierze,towarzysze,pracownicy - Wszyscy rzeczpospolitanie!
Nadszedł nasz dzień! I mówie wam jutro staniemy w Warszawie ,by uratować to co zostało stracone 123 lata temu!

Avatar Deuslovult
Warszawa listopad 1918
Roman warewski poszedł na rozmowe z dziennikarzem kiedy dwóch młodzieńców kiedy dwóch młodzieńców podskoczyło do niego i próbowało go zastrzelić. Na szczęście członkowie odziałów ludowo-szturmowych zareagowali błyskawicznie i kiedy w rękach młodzieńców pojawiły się pistolety sami rzucili się na nich z bronią palną. Tamci zastrzelili jednego szturmowca i uciekli w bramę krzycząc
niech żyje PEN!!!
śmierć syndykom!
Je**ć warewskiego!!
Warewskiemu nic się nie stało, żaden z młodzieńców nie został zastrzelony. Napastnicy uciekli

Avatar
Lutherek
//Używanie OFFTOPU...czekam na kazachstański majątek, romans w partii, bilionowe zadłużenie, zwalanie win na kogoś innego, kierowanie GRU, kierowanie partiami Białorusi i Ukrainy//.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u