Karta Partii [SEZON I]

Temat edytowany przez Kobza - 12 marca 2019, 17:12

Avatar
Konto usunięte
Nazwa i skrót:
Logo:
Ideologia polityczna:
Poglądy gospodarcze:
Lider: (imię, nazwisko i zdjęcie; jak macie ochotę to można dać krótką biografię)

Avatar
niemamnietu
Nazwa i skrót: Wielka Komunistyczna Partia Machania Łopatą (WKPMŁ)
Logo: dwie skrzyżowane, żółte łopaty na czerwonym tle.
Ideologia polityczna: "Kopanie w ziemi to przyszłość!"
Poglądy gospodarcze: duży nacisk na górnictwo.
Lider: Artur Szpadel;

Biografia: Artur Szpadel za młodu pracował w czeczeńskiej kopalni uranu. Kiedy opuścił kopalnię z powodu ciężkiego urazu nogi. Artur do dzisiaj kuleje. Jednak na tym się nie skończyło. Zaczął studiować geologię i kiedy już zdał studia został szefem kopalni, w której pracował. Dorobił się dużych dochodów, dzięki której poznał wielu bogatych ludzi. Podczas jednego spotkania towarzyskiego ujawniła się ich wspólna cecha: wszyscy uwielbiali napoje alkoholowe. Po spożyciu nieco zbyt dużej ich ilości zdecydowali, że założą partie polityczną. Jeden z bliższych przyjaciół Szpadla - zagorzały komunista - zaproponował, aby była to partia komunistyczna. Nikt się nie kłócił, tak bili udurzeni alkoholem. Potem Andrzej powiedział, żeby była to partia, która będzie stawiała na przemysł górniczy. Wszyscy niewiele myśląc poparli ten pomysł i tak założyli WKPMŁ.

Wygląd: Zdjęcie użytkownika niemamnietu w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar Burger2004_09
Moderator
Nazwa i skrót: Socjaldemokratyczna Partia Rozwoju Polski (SdPRP)
Logo: stylistyką nawiązuje do godła Związku Radzieckiego. Zamiast sierpa i młota logo ma Orła Białego w koronie. Nie ma kuli ziemskiej, lecz zarys polskich granic w kolorze królewskiego błękitu. Do czerwonej gwiazdy na szczycie lgną maki i chryzantemy. Mamy również wschodzące Słońce, mające symbolizować gospodarczy wschód Polski. Po bokach nie ma wstęg z komunistyczną dewizą. Pod Słońcem na jedynej, czerwonej wstędze, widnieje napis "Socjaldemokratyczna Partia Rozwoju Polski".
Ideologia polityczna: socjaldemokracja, lekki sekularyzm, nacisk na współpracę z UE i państwami dawnego bloku wschodniego, zwłaszcza z Ukrainą i Białorusią (to drugie po wycofaniu się ich wojsk z Litwy)
Poglądy gospodarcze: lekki protekcjonizm
Lider:
Władysław Kamil Wolak
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karta Partii [SEZON I]

Władysław urodził się w 14 maja 1943 w małej małopolskiej wsi Korzenna. Trwała wojna, ale na szczęście nie była ona obecna w Małopolsce w takim stopniu, jak w Związku Radzieckim czy w Warszawie. Oczywiście rodzina bogata nie była, praktycznie jak każda w okresie wojny. Matka Anastazja była najzwyklejszą kobietą pracującą w domu, a ojciec Horacy robił na polu. Horacy sprytnie chował zboża przed Wermachtem, gdy ten wycofywał się ze wschodu, dzięki czemu rodzina Wolaków miała wystarczająco chleba, by przeżyć. Sąsiedztwo rzeczek z czystą wodą też ułatwiały życie. W końcu do wsi dotarli Sowieci z ideą "wyzwalania". 7 maj 1945, III Rzesza oficjalnie kapituluje w Berlinie. Komuna w Polsce i te sprawy. Władysław uczęszcza do szkoły podstawowej, a następnie w technikum w stolicy województwa nowosądeckiego - Nowym Sączu. Ukończył owe technikum i zaczął studia prawnicze w Krakowie. Po ich ukończeniu został początkującym politykiem. Dołączył do PZPR. Szybko jednak opuścił komunistyczną partię, bo był bliski załamania nerwowego, gdy dowiedział się o brutalności władz. Zamieszkał w Nowym Sączu. Robił na kolei, projektując pociągi. Co jak co, ale wychodziło mu to nieźle, mimo iż nie miał wykształcenia architekta i inżyniera. Rozpoczynają się strajki na Wybrzeżu. Władysław ochoczo kupuje gazety i ogląda telewizję, by dowiedzieć się o nich jak najwięcej. I w końcu stało się - powstała NSZZ "Solidarność". Po kilku dniach Władysław dołącza do owej organizacji. Nadchodzi stan wojenny. On, by zmylić władze jak najbardziej, zaczyna sprzedawać chleb na ulicach miasta. Dochodzi do małego strajku w mieście, gdzie protestujący zajmują na jakiś czas ratusz. Po zakończeniu się rządów komunistów w Polsce Władysław odciął się od polityki. Wraz ze znajomymi z pracy założył mały zespół muzyczny, gdzie on był gitarzystą. Odniósł dość spory sukces, zwłaszcza płyta "Dzień w ratuszu", która sprzedała się w ok. 90 000 egzemplarzy. Rok 2016. W Polsce źle się dzieje, jak stwierdził Władysław. Wraz z przyjaciółmi z zespołu postanowił założyć partię polityczną. Ponieważ wszystkich cechowały socjaldemokratyczne poglądy, to partia ta otrzymała nazwę "Socjaldemokratyczna Partia Rozwoju Polski". Udało im się wprowadzić kilku samorządowców do Rady Miasta Nowego Sącza i kilku radnych do sejmiku wojewódzkiego Małopolski. Partia zaczynała zdobywać popularność i teraz będzie kandydować w wyborach do Sejmu RP. Mają nadzieję na przynajmniej kilku posłów...

Avatar samex
Nazwa i skrót: Głos Ludu Polskiego [GLP]
Logo: Na dole
Ideologia polityczna: Anty-klerykalizm, Eurosceptyzm, Izolacjonizm, Nacjonalizm, Liberalizm społeczny.
Poglądy gospodarcze: Protekcjonizm
Lider: Benedykt Sołow

Urodzony 16 stycznia 1968 roku w Szczecinie.
Mało wiadomo o przywódcy tej partii. Wiadomo jest jednak że jego rodzice mieszkali na zachodzie zaś on sam został oddany do sierocińca. Benedykt pojawił się na arenie publicznej 30 pat później pisząc dla gazety "Arbitraż Szczeciński" w której krytykował wpływ państw na polski rząd. Partia zyskała teraz popularność na fali kryzysu europejskiego. Konsul partii jest osobą mówiącą wiele i nic. Są plotki iż ma koneksje w służbach wywiadowczych oraz wojsku. A tu zdjęcię.
Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karta Partii [SEZON I]Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karta Partii [SEZON I]

Rozwiązana w wyniku zabójstwa Benedykta Sołowa.

Avatar
GrandAutismo
Nazwa i skrót: Polska unia Liberalistów i Konserwatystów (PULIK).
Logo: Na czerwonym kulistym tle biały okrąg a na nim dwie ściśnięte ze sobą dłonie. Lewa symbolizująca liberalistów pomalowana żółtą barwą i prawa symbolizująca prawicę pomalowana na niebieski kolor. Na czerwonym tle widnieje napis ,,Polska unia liberalistów i konserwatystów."
Ideologia polityczna: Eurosceptyzm, Konserwatyzm-liberalny, Nacjonalizm, Sekularyzm, Produktywizm, Reformizm.
Poglądy gospodarcze: Liberalizm rynkowy, Niezależność rynkowa, Kapitalizm, Płaski podatek, Komercja i Nacjonalizacja.
Lider: Adam Dressler.

Urodzony 19 maja 1980 w Krakowie.
Przywódca partii to zimny, sarkastyczny, nie pozwalający się wyprowadzić z równowagi człowiek. Rodzony przywódca o żelaznej ręce. Napisał wiele książek w tym szanowaną w całej Polsce ,,Upadek: Czemu Europa gnije". Pobudzony ideą zjednoczenia polaków, założył własną partię, wyżej wymienioną Polską unię liberalistów i konserwatystów. Dzięki swojemu iście pięknemu i przekonującemu głosowi potrafi przekonać dużą część ludzi. Większość mediów wyraża się o nim bardzo szczodrobliwie. Studiował politologię i humanistykę.

Zdjęcie użytkownika GrandAutismo w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar Andrzej_Duda
Nazwa i skrót: Polska Partia Uczciwości - PPU
Logo:Zdjęcie użytkownika Andrzej_Duda w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Polska Partia Uczciwości stawia na kraj pełny prawdziwej demokracji, gdzie stanowiska zajmują kompetentni ludzie, a nie kolejne pachołki powstałe za sprawą bezużytecznej biurokracji. Podczas gdy PPU szanuje Unię Europejską i jej rolę w rozwoju Polski, to jest gotowa bronić sprawy narodu oraz jego obywateli za wszelką cenę, choćby to był "Polexit".
Poglądy gospodarcze: PPU stawia na lekki socjalizm bez dużej przesady, dzięki czemu biedne rodziny mogą otrzymać wsparcie finansowe. Do tego zapewnimy wsparcie dla małych przedsiębiorstw, które rozwijając się wspomagają polską gospodarkę. Wspieramy rozwój oraz modernizację sprawną, ale pozwalającą obywatelowi się przyzwyczaić do zmian.
Lider:
Paweł Kozioł Zdjęcie użytkownika Andrzej_Duda w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar samex
Idę po białą flagę.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Ja w koalicji z Tacytem z nim wygrałem, więc wystarczy chyba koalicja, by wygrać :v
Nam się przynajmniej udało. Jak on wprowadzi 231 posłów, to jużma ponad połowę i nasze partie mogą mu possać.

Avatar Andrzej_Duda
Tym razem wygramy, wy zdradzieckie mordy!

Avatar Burger2004_09
Moderator
Andrzej_Duda pisze:
Tym razem wygramy, wy zdradzieckie mordy!

TAAAAACYYYYYT. I NEEEEEEED YUO NOOOOOOOOOW

Avatar Andrzej_Duda
YOU ARE ALREDY POLITYCZNY TRUP

Avatar Woj2000
Nazwa i skrót: Industrialna Grupa Progresu (IGP lub też ,,Igiep")
Logo: Zdjęcie użytkownika Woj2000 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Socjaldemokracja, sekularyzm, progresizm, nacisk na ocieplenie relacji z państwami dawnego bloku wschodniego
Poglądy gospodarcze: Etatyzm państwowy, autarkia, nastawienie na rozwój przemysłu i zaplecza naukowego
Lider: Konrad Karsch
Zdjęcie użytkownika Woj2000 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Urodzony 21 grudnia 1965r. w Kielcach w inteligenckiej, mającej konkesje u przedstawicieli lokalnych struktur partyjnych, rodzinie Konstantego i Emilii Karschów. W młodości związał się dzięki wpływom ojca z przedstawicielami nomenklatury partyjnej, dzięki czemu po przemianie ustrojowej i ukończeniu studiów znalazł się w gronie osób, którzy wykorzystali okres reprywatyzacji i ,,dzikiego kapitalizmu", by się na nim wzbogacić. W przypadku Karscha stało się dzięki zręcznemu wykupywaniu i wyprzedawaniu majątków oraz udziałów w mniejszych przedsiębiorstwach Skarbu Państwa znajdujących się na ziemi świętokrzyskiej wspólnie ze swoim ,,mentorem" - byłym urzędnikiem Wojewódzkiego Komitetu PZPR w dawnym województwie kieleckim, Michałem Kafarem. Mimo takiego wzbogacenia się Karsch nie był zadowolony z takiego stanu rzeczy, gdyż ukazało mu to największe wady kapitalizmu i liberalnej demokracji - bezkompromisową konkurencję i narastający monopol obcych korporacji. Dlatego też, zamiast zwykłego wyprzedawania państwowego majątku, zaczął próbować ,,reanimować" upadające spółki, co ostatecznie doprowadziło do uratowania kilku mniejszych przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem i przetwórstwem kruszywa z województwa świętokrzyskiego, co pozwoliło mu na przestrzeni lat na zdobycie majątku (całość, zgodnie z ostatnim świadczeniem majątkowym, wyceniony na ok. 5,5 mln złotych). Przez następne lata zawiadował spółkami, aż w końcu, nauczony doświadczeniami ostatnich kryzysów ekonomicznych, postanowił działać i zainteresować się działalnością polityczną, by móc, w szerszej perspektywie, poprowadzić gospodarkę Polski do, w jego mniemaniu, mającego lepszy wpływ na jej sytuację etatyzmu i szybszego rozwoju, którego gwarantem i katalizatorem ma być w dużej mierze państwo.

Avatar
Konto usunięte
Nazwa i skrót: Chrześcijański Ruch Zjednoczonej Polski(CRZP)

Logo:Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karta Partii [SEZON I]

Ideologia Polityczna:
•Konserwatyzm
•Eurosceptycyzm
•Solidaryzm
•Narodowy Katolicyzm

Poglądy gospodarcze:
•Kapitalizm
•Lekki Protekcjonizm
•Lekki Interwencjonizm

Lider: Stefan Lebiediew (Ma Rosyjskie Korzenie,ale jest Polakiem)
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar samex
partii jeszcze z 3 i będzię burdel

Avatar Tacyt1025
Nazwa i skrót: Ruch Reformistyczny
Logo:
Zdjęcie użytkownika Tacyt1025 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Technokracja, progresywizm, pragmatyzm, ekologia
Poglądy gospodarcze: Protekcjonizm, autakria oraz nacisk na przemysł wysokich technologii
Lider: Juliusz Bukowski
Zdjęcie użytkownika Tacyt1025 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Urodzony 11 stycznia 1960 w Krakowie w rodzinie inteligenckiej, która oczywiście musiała być pod wpływem PZPR. Początkowo Juliuszowi podobała się ta sytuacja. Pozwoliła mu skończyć szkołę i dostać się na studia psychologiczne. Tam jednak zaznajomił się z opozycją i sam do niej dołączył. Stał na czele protestów Solidarności w Małopolsce, jednak szybko został zdyskredytowany przez innych przeciwnikow PRLu. Z tego powodu odciął się od działalności głównych partii politycznych w demokratycznej już Polsce. Założył Koło Nauki Polskiej, związek naukowców i profesorów. Wraz z pogłebianiem się kryzysu w drugiej dekadzie XXI wieku w KNP wykształciła się grupa zwolenników interwencji w politykę. Na ich czele stanął Juliusz, a niedługo później powstał RR

Avatar
GrandAutismo
O nie on wrócił....... i kolejna partia lewicowa jej.

Avatar samex
Prawica to mniejszość... ironia... MNIEJSZOŚĆ,

Avatar
niemamnietu
Brygada RR!

Avatar
Konto usunięte
Hatfu

Avatar Burger2004_09
Moderator
A CHCESZ KOLEKTYWIZACJI ZĘBÓW BURŻUJU PIE**OLONY?!

Avatar
Konto usunięte
Ja tam zrobiłem partie Prawicową. [widzi zbyt dużą ściane lewicy]

Avatar Tacyt1025
Ma partia to centrum

Avatar
niemamnietu
Moja partia to sam nie wiem co, bo się na tym nie znam.

Avatar
GrandAutismo
A moja to nie wiem czy jest prawicowa, lewicowa czy centrystyczna.

Avatar
Konto usunięte
Nazwa i skrót: Polski Patriotyczny Ruch Narodowy (PPNR)
Logo: na dole
Ideologia polityczna: Sanacja, Konserwatyzm, lekki Eurosceptyzm, Sekularyzm, Militaryzm, Intermaryzm
Poglądy gospodarcze: Lekki Interwencjonizm
Lider:pułkownik Kazimierz Skirmuntowicz, nie jest liderem, bo lider jest tajny, ale przedstwicielem
Urodzony 1 lutego 1963 roku. Studiował wojskowość, w roku 1981 brał udział w strajku studenckim, ale w 1986 roku nie został przyjęty do wojska za odmowę przysięgania na braterstwo z armią czerwoną, po tym udał się do Afganistanu i przez około rok walczył w oddziałach Mudżahedinów przeciwko Sowietom, w 87 wrócił do kraju i zapisał się do ,,Solidarności", uczestniczył czynnie w protestach, a po 89 roku po zmienieniu tekstu przysięgi dostał się do wojska. W latach 90-93 walczył jako ochotnik w armii serbskiej (jest z pochodzenia Serbem) lecz po wprowadzeniu wojsk polskich do Jugosławii w 93 dołączył do korpusu ekspedycyjnego Polaków na Bałkanach. Później brał czynny udział w większości polskich misji pokojowych i doczekał się stopnia pułkownika. W 2018 roku, po radach części towarzyszy z wojska opuścił kraj, by w odpowiednim momencie móc pełnić pozycję reprezentanta spisku wojskowego.

Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karta Partii [SEZON I]Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar Burger2004_09
Moderator
Miszcz pajnta.

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
Nazwa i skrót: Polska Partia Mocherowa (PPM)
Logo: Zdjęcie użytkownika MemicznyJanusz w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Konserwatyzm, chrześcijańska demokracja, eurosceptyzm
Poglądy gospodarcze:lekki interwencjonizm
Lider: o. Tadeusz Rydzyk
Zdjęcie użytkownika MemicznyJanusz w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar
Konto usunięte
Burger2004_09 pisze:
Miszcz pajnta.

Wiem, wiem, ale nie maiłem nikogo kto mógłby to zrobić, jedynym programem jaki mam jest właśnie ten paint, a w kwestiach technologicznych jestem mocno upośledzony

Avatar
niemamnietu
MemicznyJanusz pisze:
Nazwa i skrót: Polska Partia Mocherowa (PPM)
Logo: Zdjęcie użytkownika niemamnietu w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Konserwatyzm, chrześcijańska demokracja, eurosceptyzm
Poglądy gospodarcze: interwencjonizm
Lider: o. Tadeusz Rydzyk
Zdjęcie użytkownika niemamnietu w temacie Karta Partii [SEZON I]Najpierw Kozioł, teraz Rydzyk. Bardzo chcę zobaczyć co jeszcze wymyślicie. Może teraz polityką zajmie się Czadomen albo inny discopolo?

Avatar Burger2004_09
Moderator
MemicznyJanusz pisze:
Nazwa i skrót: Polska Partia Mocherowa (PPM)
Logo: Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Konserwatyzm, chrześcijańska demokracja, eurosceptyzm
Poglądy gospodarcze: interwencjonizm
Lider: o. Tadeusz Rydzyk
Zdjęcie użytkownika Burger2004_09 w temacie Karta Partii [SEZON I]

Aż mi się przypomniał mój Rydzyk na usuniętej grupie Andrzeja XD

Avatar MemicznyJanusz
Właściciel
niemamnietu pisze:
Najpierw Kozioł, teraz Rydzyk. Bardzo chcę zobaczyć co jeszcze wymyślicie. Może teraz polityką zajmie się Czadomen albo inny discopolo?

ekhem..
Zdjęcie użytkownika MemicznyJanusz w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar
niemamnietu
O co chodzi? Przecież on ma taką miłą twarz! No powiedz, czy te oczy mogą kłamać?

Avatar
Lutherek
Nazwa i skrót:Związek Ludowo-Narodowy(ZLN)
Logo: na dole
Ideologia polityczna: nacjonalizm, narodowa demokracja, narodowy katolicyzm, narodowy konserwatyzm, germanofobia
Poglądy gospodarcze: Protekcjonizm
Prezes: Bolesław MersdorfZdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Karta Partii [SEZON I]Zdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar Radiotelegrafista
Nazwa i skrót: Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia "Praca i Tolerancja". W skrócie "PiT".
Logo: Z lewej strony znajduje się czarny Krzyż opleciony pnącą się do góry łodygą słonecznika. Po prawej stronie stoją zielone litery "PiT" w minimalistycznej czcionce.
Ideologia polityczna:
- Socjaldemokracja.
- Nacisk na współpracę z państwami Unii Europejskiej.
- Chęć ocieplenia stosunków z krajami Europy Wschodniej.
- Tolerancja religijna, rasowa, seksualna.
- Ekologia.
- Solidaryzm.
- Modernizacja kodeksu karnego, a także sposobu działania więzień.
- Kult pracy w miejsce utrzymywania się z pieniędzy państwowych.
- Multikultularyzm.
- Oparcie na zasadach chrześcijańskich.
Poglądy gospodarcze:
Celem partii jest spełnienie tych punktów:
- Zmodernizowanie Polski w państwo, które za pomocą atrakcyjnych miejsc pracy i płac, a także wysokiego poziomu bezpieczeństwa i tolerancji, nie tylko zachęci obywateli do pozostania w kraju, ale także przywita reemigrantów i emigrantów, którzy staną się siłą napędową gospodarki.
- Uniezależnienie niektórych gałęzi gospodarki od kapitału zagranicznego.
- Zapewnienie wsparcia dla polskich przedsiębiorstw.
- Otwarcie niewykorzystywanych obecnie źródeł rozwoju gospodarczego (kopalnie, przemysł ciężki) na kapitał zagraniczny.
- Współpraca gospodarcza z państwami Unii Europejskiej.
- Modernizacja państwowych miejsc w pracy w celu uczynienia z nich atrakcyjnych miejsc na podjęcie pracy.
- Uniezależnienie polskiej energetyki od paliw kopalnych, inwestowanie w technologię energii odnawialnej.
Lider:
Krzysztof Kalka
Zdjęcie użytkownika Radiotelegrafista w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar Radiotelegrafista
Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia "Praca i Tolerancja" pod przywództwem Krzysztofa Kalki została ukończona.

Avatar samex
Nazwa i skrót: Europejska Partia w Polsce (EPwP)
Logo:Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna: Euro-Nacjonalizm, Militaryzm, Anty Nacjonalizm, Multikulturaryzm, Anty-NATO, Anty-rosyjskość
Poglądy gospodarcze: Wprowadzić Euro, Globalizm, Ekologizm, anty-klerykalizm
Lider: Natalia Leworęka (ta pośrodku) Zdjęcie użytkownika samex w temacie Karta Partii [SEZON I]

Natalia Leworęka urodzona 1980 roku jest młodą kobietą z dwójką asoptowanych dzieci. W 1990 wyjechała z kraju, ożeniła się z żydówką Sarą Borgan. Służyła w Brytyjskiej armii w stopniu Kapitana. Wróciła do Polski w 2015 aby zagłosować przeciw PiS. Kiedy PiS jednak wybrał została i protestowała przeciw im jako członkini KOD. 2 lata później wstąpiła do WP gdzie przez 2 lata pięła się do rangi majora. Została wyrzucona za szerzenie politycznych ideologii oraz nawoływanie do puczu. Teraz ma pełne ambicje polityczne. Po tym jak Nacjonaliści zyskali spory mandat wyborczy, stworzyła partię postulującą unifikacje kontynetu oraz wspólnej armii. Popiera wszelkie działania mające na celu zniszczenie prawicy oraz unifikacji Europy.

Avatar Mati129
Nazwa i skrót:
Inicjatywa Polska (IP)
Logo:
Zdjęcie użytkownika Mati129 w temacie Karta Partii [SEZON I]
Ideologia polityczna:
- Trzecia droga
- Ultranacjonalizm
- Bardzo silny eurosceptyzm
- Anty-globalizm
- Anty-komunizm i anty-socjalizm
Poglądy gospodarcze:
- Dystrybucjonizm
- Silny protekcjonizm
- Autarkia
Lider:
Władysław Ostrowski
Urodzony 20 kwietnia 1974 roku w Olsztynie, jako syn rodziny robotniczej. Dosyć niewiele wiadomo o jego życiu przed upadkiem komunizmu w 1989 roku, wiadome było to, że wtedy zaczął studia politologiczne w Warszawie. Związał się wtedy mniej więcej ze środowiskami nacjonalistycznymi i, po zakończeniu studiów w 1994 roku, został jednym ze sztandarowych członków Polskiego Ruchu Niepodległościowego. PRN twierdził, że Polska była wciąż podległa, nie Związkowi Radzieckiemu, ale bliżej niesprecyzowanemu "Zachodowi". Owa partia miała dosyć skromne grono popierających ją, pośród nich byli m.in ultrasi z lokalnego klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn. Niedługo później jednak, bo w 2000 roku, PRN się rozdzieliła na dwie frakcje. Większość członków pozostała w PRN, które zostało rozwiązane niedługo później, bo w 2002 roku. Natomiast Władysław i kilkoro jego najbliższych współpracowników założyło Inicjatywę Polską. Przez dłuższy czas to była partia "kanapowa" która nie miała żadnych szans na zdobycie władzy, jednakże w 2015 roku do IP zaczęło napływać coraz więcej potencjalnych członków, natomiast sama partia zaczęła mieć jakiekolwiek szanse na chociażby dostanie się do Sejmu (chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego).

Ta partia nie odzwierciedla moich realnych poglądów politycznych tak BTW

Avatar
GrandAutismo
Dwie skrajne partie a o innych poglądach koło siebie..... Ciekawie będzie...

Avatar Radiotelegrafista
Praca i Tolerancja vs Inicjatywa Polska


O tak.

Avatar
GrandAutismo
Mi chodziło o EPwP, ale też będzie ciekawie.

Avatar
GrandAutismo
Tylko teraz zrobić porządek po upadku GLP i poszukać nowych koalicjantów bo IP, EPwP czy PiT nie nadają się do Koalicji Narodowej. Myślę nad partią rydzyka.

Avatar
Konto usunięte
Czyli mamy na razie partię:
-komunistyczną i górniczą
-3 esdeckie
-2 konserwatywno-liberalne
-konserwatywną
-populistyczną
-technokratyczną
-sanacyjną
-paneuropejską
-narodowo-radykalną
-chadecką
Nieźle
No i mieliśmy jeszcze jedną konserwatywno-liberalną i marynarską

Avatar
GrandAutismo
No to musimy chyba zaprosić do koalicji ojca Rydzyka !

Avatar
Lutherek
Nazwa i skrót : Narodowy Ruch Bojowy (NRB)
Logo : Niżej
Ideologia polityczna : Turbonacjonalizm, Rasizm, Anty-demokratyzm, anty-komunizm, germanofobia
Poglądy gospodarcze : Korporacjonizm
Lider : Imię i nazwisko nieznane , Pseudonim "Szpon" Zdjęcie użytkownika Lutherek w temacie Karta Partii [SEZON I]

Avatar
Lutherek
Szykujcie się na zamachy i Marsz Na Warszawę.

Avatar
GrandAutismo
Dobra, co powiecie na przeciwieństwo PULIK?

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u