Relacje międzypartyjne [SEZON I]

Temat edytowany przez Kobza - 12 marca 2019, 17:12

Avatar
Konto usunięte
Planujecie koalicje, rzucacie się nawzajem nawozem itp.

Avatar samex
Pragnę wyrazić mój stosunek do obcych partii.
Co do WKPMŁ to są czerwoni więc nie zamierzam im ufać. Będą chcieli znowu PRL. Przywódca jest pracował w Czeczenii więc mógł współpracować z mafią sprzedając im uran. Chcą też o dziwo zbudować przemysł ciężki! czyż matka natura nie musiała wdychać w swe pięknę płuca tyle trucizny?! Oznacza to również produkcje broni zamiast podstawowych potrzeb obywateli. Zalecam trzymanie się z dala od tej chałastry nowo bolszewickiej.

Co do SdPRP tolerujemy ich ale nie darzymy sympatią. Zgadzamy się z nimi co do regulacji mające chronić naszą planetę ale sądzimy że dawanie pieniędzy podatnika na bezrobotnych i biednych to sprawa prywatna. Jesteśmy się w stanie z nimi dogadać i mam nadzieję iż są prawdziwymi patriotami jak my.

Pulik jest to partia nacjonalistyczna oraz eurosceptyczna więc nie muszę pisać że z największą przyjemnością pomożemy im w walce o dobrobyt ojczyzny.

A o PPU nie ma wystarczająco informacji.

Avatar Burger2004_09
Moderator
Wizyta Władysława Wolaka na południu Polski trwa. Po powiedzeniu kilku zwięzłych i prostych do zrozumienia zdań o polityce i o przyszłości tego regionu związanej ze źródłami wód geotermalnych przeszedł do krótkiego wywodu o pozostałych partiach:
Bardzo cieszy mnie i członków SdPRP wiadomość o tolerancji nas przez GLP. My również ich tolerujemy i liczymy na to, że nie dojdzie między nami do niesnasków, a nawet dojdzie do współpracy. Co innego z tą... Nie wiem jak to nazwać. Sama nazwa jest śmieszna. Ta Wielka Komunistyczna Partia Machania Łopatą - no śmieszne, czyż nie? - Niezbyt podoba się nam ich program. A zwłaszcza dwa punkty - absolutna wolność słowa i legalizacja marihuany. Co prawda coś takiego jest też w programie GLP, ale że to niekomunistyczna partia, to "mniejsze zło" i jak przyjdzie im wygrać, to lepiej to zrobią. Aha, no i jeszcze likwidacja emerytur. Czy pan Artur nie wie, jak działa uzależnienie od narkotyków? Od marihuany się zaczyna. A całkowita wolność słowa? Czy to jakiś żart? Jak ktoś nawołuje ludzi do kolejnego Holokaustu i zyska aprobatę to mamy czekać, aż ktoś spuści im łomot? Sobiepaństwo po całości. Coś takiego doprowadzi do anarchii w państwie, co było by strzałem w stopę WKPMŁ, oraz przekreśleniem ideologii. No właśnie, ideologia. Od kiedy istnieje taka ideologia jak "Kopanie w ziemi to przyszłość!"? Czyżby górnictwo stało się ideologią i świat to przemilczał. Zniesienie emerytur mądre nie jest. Chce pan, by chorzy i spracowani seniorzy pracowali do końca? na tym skończyłosię to przemówienie i Władysław będzie się kierował do Zakopanego.

Avatar
niemamnietu
Chcieliśmy teraz wyrazić opinię o wypowiedzi partii Głos Ludu Polskiego. Chcemy powiedzieć, że są kłamcami i my wcale nie chcemy PRLu. Chcemy, aby nasz kraj się rozwijał, a nie cofał. Nie narzucamy nikomu naszej woli, ale jeśli ktoś chce głosować na tych kłamców to proszę bardzo. Ale potem nie proście nas o pomoc. A co do SdPRP to teraz już nas obrażacie i naszą ideologię. Nie wypowiem się o waszej partii, niech lud zdecyduje kto ma racje.

Avatar
GrandAutismo
Adam Dressler wystąpił dziś w popularnej stacji telewizyjnej. Głosząc przemówienie do wyborców i innych partii politycznych.

Witam, chciałbym przekazać krótką wiadomość całemu społeczeństwu, od mnie i całego członkostwa PULIK. Przyszliśmy głosić równość ! Historia już wiele razy pokazała, że kłótnie między polakami prowadzą tylko do klęski ! Widząc narastające zagrożenie ze strony Moskwy i kryzysu Europejskiego pragniemy przyjąć każdą otwartą chęć pomocy ze strony społeczeństwa jak i innych partii. Zaiste, dlatego wielce mnie uradowała wiadomość pana Benedykta Sołowa o możliwej przyszłej współpracy. Chcielibyśmy się też odnieść do innych partii. Zacznijmy od partii pana Andrzeja. Niestety będę musiał się wyrazić na jej temat negatywnie. Jej polityka jest koszmarna. Kompletna legalizacja marihauny prowadzi tylko do anarchii. Powinniśmy ją kontrolować. W najbliższych dniach powinniśmy ogłosić co o tym sądzimy. Dalej, zniesienie wieku emerytalnego również jest koszmarne. Powinniśmy chronić naszych obywateli a nie ich zgładzać jak naziści ! Na ostatku pełna wolność słowa. To oprócz tego że jest pomysł anarchiczny to jeszcze utopijny ! Musimy kontrolować przynajmniej w maleńkim procencie to co mówią obywatele. Kolejną partią jest SdPRP. Mamy nadzieję że nie wywiąże się między nami żadna walka a tylko przyjacielska rywalizacja. Jak to nasze motto mówi ,,Jednoczmy a nie walczmy". Postaramy się prowadzić do współpracy. No cóż mogę powiedzieć więcej, żyjemy w ciekawych czasach.

Po tej wypowiedzi Adam Dressler zaśmiał się i w tej chwili czas antenowy na rozmowę z nim minął.

Avatar samex
Benedykt Sołow przyjechał dziś do Krakowa na debatę o zanieczyszczeniu spowodowanym emisją dwutlenku węgla. Po rozmowie z wybitnym,i ludźmi nauki w dawnej stolicy Polski konsul partii GLP wygłosił komentarz do ostatnich manifestów nowych partii.

Na początku pragnę powiedzieć coś do Górnika który chcę zapewne by Kraków czy Katowice były pokryte takim syfem jak dziś. Zarzucił mi fałsz wobec jego idei co jest oczywistą bzdurą bo każdy wie iż Ludzie co myślą że mogą stworzyć utopię to najwięksi kłamcy i oszuści. Po za tym jak taki górnik dostał forsę? na serio wierzycie że z Rosji możesz wrócić uczciwy i bogaty? zapewne pierwsze co im przyjdzie do głowy to zainwestować w Nadniestrze czy Pyongyang. Cieszę się jednak że nie tylko ja jestem tutaj na tyle rozważny by ufać czerwonym. Wiele partii potępiło program jakże nie odpowiedzialnych ludzi na nieodpowiednim miejscu. Cieszę się że SdPRP oraz PULIK zgadzają się tutaj z nami. Szanowny Adam Dressler powiedział iż żyjemy w ciekawych czasach. zaprawdę ma rację. od czasu skrócenia kadencji sejmu przez Andrzeja Dudę poparcie wobec dawnych partii szybko zniknęło. Można rzec iż Polacy przebudzili się z letargu kłamstw Post-Komunizmu i Globalizmu. Mam jednak nadzieję iż te ciekawe czasy nie będą trwać zbyt długo albowiem ojczyźnie przyda się trochę spokoju.

Pan Sołow wypija po tej wypowiedzi szklankę Whiskey i powoli idzie do limuzyny podtrzymując się laską. Wsiadając miał krzyknąć "Res publica restituta!"

Avatar
niemamnietu
W telewizji w krótce po tym przemówieniu został opublikowany na youtubie film, gdzie Adam Dressler mówi:

Zacznijmy od [...] pana Andrzeja. [...] będę musiał się wyrazić [...] negatywnie.[...] legalizacja marihauny prowadzi tylko do anarchii. Powinniśmy ją kontrolować. [...] Dalej, zniesienie wieku emerytalnego również jest koszmarne. Powinniśmy [...] kontrolować [...] naszych obywateli a nie ich [...] chronić [...]Na ostatku [...] wolność słowa. To oprócz tego że jest pomysł anarchiczny to jeszcze utopijny ! Musimy kontrolować [...] to co mówią obywatele.


Film jest strasznie pocięty, a autorem jest jakiś kanał, nieposiadający nawet awatara i z nickiem "Kasia123". //Oczywiście nie muszę mówić kto jest autorem tego filmu w rzeczywistości, right?//

Avatar Burger2004_09
Moderator
Po niedługiej podróży autem, Władysław Wolak dotarł do Zakopanego. Nic dziwnego, miejsce poprzedniej wizyty dzieli od Zakopanego zaledwie 20 kilometrów. Władysław wraz z Markiem Kowalskim (również członkiem zespołu muzycznego) odwiedził Wielką Krokiew, gdzie sam skoczył osiągając wynik 102 metrów! Następnie wycieczka po mieście i kupno wielu, wielu pieczonych oscypków z żurawiną i innych serów z mleka owczego. Kupno kapelusza i pantofli góralskich była tylko kwestią czasu. W owym kapeluszu i w owych pantoflach odwiedził dom dziecka, gdzie porozmawiał z osamotnionymi dziećmi. Było mu szkoda tych dzieci i zapowiedział, że pomoc dla nich powinna być obowiązkowa. Nadszedł czas na przemówienie pod jedną ze szkół podstawowych

Kochani rodacy! Wybory coraz bliżej i sądzę, że może to być jedna z najzacieklejszych walk przedwyborczych w historii pookrągłostołowej RP. Na początek PULIK i GLP. Bardzo nas cieszą wspólne opinie o konieczności ratowania środowiska naturalnego, które, no cóż, w takim Krakowie czy Katowicach jest w opłakanym stanie. Żywimy nadzieję, że w tej kwestii będziemy ze sobą współpracować. Ratowanie Matki Ziemi powinno być teraz elementem polityki państw takich jak nasza Polska, która ma dużo węgla. Cieszy nas również to, że szanowny pan Adam Dressler życzy nam przyjacielskiej rywalizacji, a nie walki na śmierć i życie. My również życzymy tego PULIK i GLP. Ciekawi nas również pomysł legalizacji marihuany, jednocześnie kontrolując obrót tym narkotykiem. Cóż, o PPU nie wypowiemy się zbyt wiele. Z pewnością ma duże szanse w tych wyborach. A teraz kolej na jedną z... śmiechowych wręcz partii polityczną. Mowa tu oczywiście o WKPMŁ. Z pewnością ich program polityczny jest jednym z dziwniejszych, jakie pojawiły się w pookrągłostołowej RP. Pan Andrzej sprawia wrażenie człowieka nie wiedzącego kompletnie nic o polityce. Komunizm, górnictwo, przemysł ciężki... Pierwsze co przychodzi na myśl to PRL. I teraz jeszcze pan Andrzej zasłania się niejaką Kasią123. Nie wiem, co przyszło mu do głowy, żeby robić coś takiego. A no, racja, przecież ta partia powstała podczas solidnej libacji alkoholowej. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby pod wpływem etanolu zaczęli wydobywać uran w tej Czeczenii! I jeszcze większy strach myśleć, co się stanie, gdy ta partia dojdzie do władzy i zacznie handlować uranem! Kontakty zapewne pozostały! Tylko czekać, jak ONZ i UE nałożyłyby na nas sankcję i mielibyśmy kryzys w kraju. Rodzie piastowski! Strzeż się hipokrytów w przebraniu partii WKPMŁ! Pamiętajcie drodzy rodacy! Krzyżyk postawiony przy SdPRP to wielki krok dla naszej kochanej Ojczyzny! Na koniec chcę życzyć raz jeszcze powodzenia wszystkim partiom. Niech Polacy zadecydują, bo wszak przyszłość Polski zależy od Polaków!

Na koniec pomachał do kamery z uśmiechem na twarzy. Doprawdy, uśmiech budzący zaufanie. Przemowa trafiła do Polsatu i do wielu gazet.

Avatar
niemamnietu
Na kanale Kasia123 pojawił się film z młodą dziewczyną, która ogólnie mówi, że ona nie jest Andrzejem Szpadlem tylko jego wielką fanką. //córka jednego z członków partii, wybaczcie, ale jakoś ratować się trzeba, więc...//

Avatar
GrandAutismo
Adam Dressler został złapany na ulicy Krakowa przez dziennikarzy, próbujący się dowiedzieć jego opinii o ostatnich wydarzeniach. Przywódca PULIK skomentował to tak:
Zaprawdę pan Andrzej pokazał swoją klasę.... Nie wiem jak można głosować na taką partię. Pan Andrzej wykorzysta każdą okazję, każdy brudny chwyt do wygranej. To jest niedopuszczalne ! Do tego wykorzystuje dzieci do celów politycznych. Jestem obrzydzony tą sytuacją. Zarazem serdecznie dziękuję panu Władysławowi za wstawienie się za mnie. Bardzo dziękuje mu. Pamiętajcie ! Łączmy, nie dzielmy !
Adam Dressler na koniec pożegnał się z dziennikarzami i ruszył w kierunku znanym tylko mu.

Avatar samex
Aleksy Krawaciarz zaufany człowiek Benedykta Sołowa wydał książkę pt. "Religia- największę opium ludzkości". Aleksy napisał tam min. ostrą krytykę religii w szczególności katolicyzmu który określił "Ukrytym Hellenizmem". Książka ta wywowała wiele kontrowersji ale jeszcze bardziej dziwi brak potępienia ze strony Konsula GLP.
Moi drodzy pan Krawaciarz może napisał bardzo obraźliwy dla większości ludzi felieton ale miał do tego prawo jak wy do potępienia go

Avatar
niemamnietu
Adam Szpadel udzielił wywiadu.

- Czy to prawda, że wykorzystuje pan dzieci do swoich celów?

- Nie, oczywiście, że nie. Po co miałbym to robić? Jesteśmy uczciwą partią i nie zamierzamy oszukiwać. Poza tym, nie ma na to żadnych dowodów.

- Dobrze. Co pan sądzi o opinii innych partii o panu? Nie wyrazili się przychylnie.

- To ignoranci, którzy próbują wykorzystać fakt iż moje poglądy brzmią idiotycznie. Niech lud zdecyduje kto ma rację.

- O co chodzi ze słynną libacją?

- Już w starożytnym Egipcie mędrcy myśleli o różnych pomysłach pod wpływem. Metoda tego działania jest taka, że jeśli pomysł wydaje się tak samo dobry po wytrzeźwieniu to z pewnością jest dobry.

- Dobrze, dziękuję.

Wywiad został wyświetlony w telewizji TvTrwam.

Avatar Woj2000
Konrad Karsch w trakcie wywiadu dla regionalnego periodyku środkowej Polski, ,,Echa Dnia", dotyczącego w głównej mierze kulisów jego ,,piaskowego imperium" zajmującego się kruszywami odniósł się do własnej opinii na temat przywódców dwóch ugrupowań politycznych: Adam Dresslera i Pawła Kozioła, porównując ich działalność polityczną do.. materiałów sypkich.

-Pan Dressler? Panie Redaktorze, może poparcie jego partii rośnie, jednak należy przy tym wspomnieć, że jego ugrupowanie budowane jest na zwykłym populizmie, zaś poparcie PULIK jest podobne w trwałości do kruszyw, które wydobywane są w moich przedsiębiorstwach. Początkowo wydaje się trwałe i ubite, jednak wystarczy trochę czasu, by zwietrzało i stało się tylko sypkim materiałem, którego inni używają do zaprawy swojego betonu
- W takim razie.. chce pan powiedzieć, że inni.. zwietrzą okazję przy pierwszym upadku pana Dresslera i zabiorą mu poparcie?
-Dokładnie, panie Redaktorze. A jest na to sporo kandydatów, z czego wielkie szanse ma pan Kozioł, którego, osobiście, wcale nie darzę antypatią, jak to niektórzy próbują mi wmówić. Wręcz przeciwnie, przywódca PPU może, w określonym przypadku, zgarnąć elektorat PULIK, gdyż w niektórych aspektach mają podobne postulaty.

Avatar samex
Benedykt Wołos gdy przebywał w Wrocławiu miał wywiad z reportem gazety "Komunistyczna Utopijna Technokratyczna Anarchia Silesia" W wywiadzie ostro zkrytykował Komunizm oraz religię jako "Panów głupców" zaś anarchistów porównał do dam lekkich obyczajów. Został jednak tam zapytany o dwie partie o PPU oraz IGP. Trzeba przyznać że jestem zadziwiony wzrostem tylu partii Socjaldemokratycznych. Mamy póki co jedną partię Czeczeńskich Komunistów, Jedną Konserwatywną, moją Liberalną oraz aż 3 Socjaldemokracje! co do PPU postrzegam ich jako dobrą partię zaś IGP wydaje mi się zbyt socjalistyczny, żadne państwo nie jest w pełni samowystarczalne jednak należy docenić Pana Karscha za obronę polskich spółek.

Avatar
GrandAutismo
Adam Dressler został zaproszony do udzielenia wywiadu dla radia ,,Trójka".

-Co pan sądzi o słowach pana Konrada ?- Spytał się Prezenter radiowy.
-Słowa pana Konrada są zbyt radykalnie postawione w czasie. O co mi chodzi ? Żadne badania a ni ankiety uliczne nie pokazują mi żeby moja partia miała w dosyć szybkim czasie się rozpaść, ba oskarżenia o populizmie też są bez pod stawne. My nie obiecujemy gruszek na wierzbie, lecz rzeczy, które możemy zrealizować i nie są marzeniami i odległymi ideami, ale rzeczami, które razem możemy osiągnąć TERAZ. Ciężką pracą i współpracą ! Upadki są duże i małe. A ja i moi przyjaciele z partii PULIK próbujemy zamortyzować upadek jak najbardziej, ażebyśmy się nie stali niepełnosprawni politycznie.


Audycja trwała dalej, lecz była już na temat muzyki a nie ostatniej sytuacji politycznej.

Avatar
niemamnietu
Na wszystkich możliwych bilbordach są plakaty ze Szpadlem ukazujące go jako prawdziwego szpadla i w żartobliwy sposób przekonujące ludzi do oddania na niego głosu.

Avatar
Konto usunięte
Nasze stosunki do innych partii:
Do WKPMŁ darzymy niechęć.Oni są Komuchami,więc chcą nam zrobić rządy Totalitarne!

Darzymy trochę większy szacunek do SdPRP,ale jednak pawamy do nich niechęcią.

Darzymy GLP neutralnością,chociaż nie podoba nam się ich anty-klerykalizm.

PULIK to jedna z partii do której darzmy najwięcej sympatii,ale jesteśmy do nich trochę niepewni.

PPU z zewnątrz wygląda to świetnie,ale brzmi to wręcz utopijnie.

IGP podobnie jak SdPRP

Avatar samex
Poznań, Benedykt Wołos razem ze swoimi zaufanami tkz "Triumwirat Liberałów" Aleksym Krawaciarzem oraz Adamem Godnym byłym oficerem SKW, pozwolili zapoznać się z ich domami. ku zdiwieniu reporterów domy te były calkiem skromne jednak ich zawartość kosztowna. Oprócz tego Pan Wołos podzielił się opinią na temat CRZP.
mało prawdopodobne że nasze relacje będą przyjazne, nie ufam ludziom którzy uważają że przesądy mają rządzić narodem po za tym jesteśmy obojętni wobec nich i zapewne nie ufam im jeszcze wystarczająco by powiedzieć czy to wróg czy sojusznik

Avatar Burger2004_09
Moderator
SdPRP uważa, że wywiad Szpadla z dziennikarzem telewizji o. Rydzyka został sfałszowany co do ostatniego słowa. Żaden szanujący się dziennikarz, nawet z Trwam-u nie zada politykowi tylko trzech pytań. Co więcej były to pytania aż zbyt na rękę panu Szpadlowi, który odpowiedział na nie aż zbyt chętnie. I proszę się też nie zasłaniać starożytnym Egiptem, bo ta wymyślona historyjka o pomysłodawczej libacji nie jest ani trochę śmieszna. Jest wręcz żałosna. A Kasia123? Odkryto jej profil na Facebook'u i jak się okazało - jest córką członka partii. Wykorzystanie rodzin jest jak najbardziej normalne w polityce, ale kilka tysięcy osób, które obejrzały jej filmik o tym, że jest wielką fanką zostały w haniebny sposób oszukane poprzez wykorzystanie "czwartej władzy". Billboardy są wręcz śmieszne. O ile to utrudnia działanie wrogim partiom, to utrudnia też reklamowanie się naszym polskim firmom! Marek Kowalski zamieścił wpis na Twitterze:
Gdy razem z Władysławem wsiadaliśmy do auta, by pojechać do Częstochowy, to odwróciłem się w stronę rynku. Straszliwy widok! Zamiast reklam naszych polskich spółek billboardy zalepione są czym? Je**ną łopatą w garniturku! Doprawdy cios w stronę polskiej gospodarki od górnika-komunisty. Jak tuż przed wyborami nasze firmy mają zdobywać klientów wśród turystów?!

Avatar
GrandAutismo
Adam Gessler chcąc zakończyć sprawę pana Andrzeja wypowiedział się na Twitterze w następujący sposób:
Podzielam poglądy pana Marka, lecz chciałbym coś zasugerować. Proszę państwa nie kopie się leżącego. Ten nieśmieszny żart, który próbuje się nazywać partią polityczną jest na przegranej pozycji. Mogę to powiedzieć z zamkniętymi oczami. To jest plankton polityczny, na którym żerowanie na dłuższą metę nie będzie się opłacać. Tymi słowami chciałbym zakończyć tą aferę koperkową.

Avatar Woj2000
Konrad Karsch został przypadkowo spotkany w trakcie jazdy rowerem niedaleko miasta
Skarżysko-Kamienna, w okolicach niewielkiej mogiły nieznanego żołnierza, która, zgodnie z opinią miejscowych, należy do oficera Armii Czerwonej. W ten sposób wywiązała się dyskusja o pomnikach pamięci dla żołnierzy sowieckich w Polsce, która potem opublikowana została w ,,Tygodniku skarżyskim".
-Takie miejsca, mimo wszystko, powinny być darzone pamięcią, nawet mimo tak kontrowersyjnej przeszłości i narracji politycznej w naszym kraju. W końcu, ci wszyscy ludzie, często wydarci siłą z domów, byli zmuszeni tutaj walczyć w imię interesów wielkich potęg i ginęli, zapomniani przez innych. Chociaż po śmierci należy im się pewien szacunek, chociaż wynikający z tego, że jest to osoba nieżyjąca. I dlatego nie podobają mi się akcje usuwania miejsc takich jak to - będących zwykłym wyrazem pamięci o ludziach.

Avatar
niemamnietu
Artur Szpadel po raz kolejny wypowiedział się w TvTrwam:

Rodacy! Wiem, że bilbardy wam mogą przeszkadzać. Ale nie mam wyboru! Wszyscy muszą wiedzieć kto tu jest prawdziwym przyjacielem ludu! A jestem nim ja! Powiedzcie mi, czy ta twarz mogłaby należeć do kłamcy? Chce wam pomóc, nie jestem zwykłym politykiem. A sprawa z Kasią123 jest taka, że ojciec jej naopowiadał bzdur o mnie i tyle. Poza tym kto jej zabroni mnie promować? Jest nastolatką, a nastolatki robią różne rzeczy.

Avatar samex
Benedykt Sołow postanowił na Twitterze wypisać swoje zdanie na temat grobów czerwonoarmistów.
Szacunek pochówku należy się każdemu. Czerwonoarmiści choć brutalni byli częścią ofiary ZSRR, wysyłani na front by ginąć przez Niemców lub NKWD które zabijało dezerterów. Ich groby należy uszanować ale co do posągów jednak należy je usunąć.

Avatar Woj2000
Michał Kafar, współpracownik Karscha i wiceprzewodniczący partii IGP, w ostrych słowach wypowiedział się na Twitterze o głośnej ostatnio ,,aferze" z ugrupowaniem Artura Szpadla:
,,Konrad, myliłeś się z tym kruszywem. Prawdziwym materiałem sypkim jest pan Szpadel, jego ,,łopatowcy" oraz wręcz śmieszny program polityczny. Warto też przypomnieć panu Szpadlowi, że Prima Aprilis dawno się skończył".

Avatar samex
Benedykt Sołow na spotkaniu w Szecinie na konferencji filozofii wypowiedział się na temat kolejnej nowej partii RR. tRobi się coraz więcęj partii. z jednej strony dobrze bo ludzie mają większy wybór a z drugiej straszny gdyż wraz z wzrostem partii coraz trudniej będzię ogranąć parlament. Sama partia nie wydaje mi się wroga i nie mam powodów do utarczek z nimi

Avatar
niemamnietu
Artur Szpadel udostępnił post na facebooku:
Zdjęcie użytkownika niemamnietu w temacie Relacje międzypartyjne [SEZON I]

Avatar Tacyt1025
Juliusz Bukowski podczas Krakowskich Dni Edukacji, spytany przez dziennikarzy na temat wyborów, odpowiedział:
Jestem w stanie podjąć współpracę z każdą opcją, jeżeli ta zgodzi się choć na część naszych propozycji. Moje ugrupowanie jest zdania, że przechodzenie nauki do polityki jest tylko kwestią czasu, więc i tak to nieuniknione. Na razie to tyle. Dziękuje

Avatar Burger2004_09
Moderator
Marek Kowalski umieścił na Twitterze taki oto tweet:
Dopiero opuściliśmy Zakopane i jesteśmy w drodze do Częstochowy. Jak widzę, pan Szpadel nigdy nie śpi i wciąż się upokarza, tym razem poprzez memy. Proszę pana, niech pan nie chwali dnia przed zachodem Słońca, bo oprócz oplucia ekranu telefonu gdy przeczyta pan tego tweeta, to na razie nie ma żadnych konsekwencji z pana strony
PS: Czemu pan kradniesz memy z Jeja.pl i dajesz na Facebook'a? Mam zadzwonić do Łukasza?

Avatar samex
Ogłoszenie GLP
Panie i panowie! czas przyjrzeć się przez okno! partii rośnie u nas w Polsce jak grzybów na deszczu. musimy doprowadzić do stworzenia stabilnych koalicji aby zabezpieczyć przyszłość Ojczyzny! Chciałbym więc zaproponować PULIKOWI oraz CRZP. celem naszym jest Nacjonalizm opraz Eurosceptyzm, choć różnimy się w naszym stosunku do wiary oraz spraw międzynarodowych jesteśmy w stanie razem działać! Stąd propunuję powstanie Koalicji Narodowej

Avatar
GrandAutismo
Stanowisko PULIK
Rozmyślaliśmy nad tym długo, ale stwierdziliśmy że to będzie świetny pomysł. Zgadzamy się.

Avatar samex
To oficjalnie ogłaszam powstanie Koalicji GLP-PULIK w skrócie Koalicja Narodowa.

Avatar
niemamnietu
Artur Szpadel napisał na facebooku:

Jest tu nas zbyt dużo i w ten sposób to nikt nie wygra, bo mamy zbyt różne poglądy. Proponuje koalicje Chrześcijańskiemu Ruchowi Zjednoczonej Polski. Razem osiągniemy wszystko!

Avatar Burger2004_09
Moderator
SdPRP
W związku z tym, że nasze poglądy znacznie się różnie, jesteśmy świadomi, że nie przyjmą nas Państwo do koalicji, ale SdPRP ogłasza, że chciałoby współpracować z KN przed wyborami. Po wyborach - zobaczymy.

Avatar samex
GLP
Akceptuje tą współpracę chwilową.

Avatar Tacyt1025
RR
Proponujemy SdPRP oraz IGP koalicje. Nasze ugrupowania zgadzają się w kwestii lekkiej interwencji państwa w gospodarkę przy poszanowaniu wolności osobistych.

Avatar samex
GLP
Akceptuję jednak zauważam że musimy potem cała nasza czwórka określić podzial ról późniejszy. Zamykamy budkę współpracy!

Avatar Burger2004_09
Moderator
Z jednej strony SdPRP mogłoby się zgodzić na koalicję z RR i IGP, ale z drugiej strony oznaczało by to zerwanie ledwo co powstałej współpracy między SdPRP, a KN... Jeszcze to przemyślimy.

Avatar Woj2000
Konrad Karsch wypowiedział się na Twitterze odnośnie oferty postawionej przez Ruch Reformistyczny.
,,Jestem bardzo wdzięczny za wysunięcie takiej propozycji współpracy i większość kierownictwa ,,Igiepu" przystaje na taką propozycję, w tym także ja. Z chęcią moje ugrupowanie wesprze kolektywny wysiłek stronnictw rozumiejących, co jest potrzebne gospodarce."

Avatar samex
Dobra podsumowanie sytuacji
Koalicja Narodowa/ GLP, PULIK SdRPP?
Koalicja RR oraz IGP i SdRPP?
CRZP
WKPMŁ
PPU

Avatar
Konto usunięte
I bojkot wyborów od PPRN

Avatar
GrandAutismo
Czekamy jeszcze na reakcję CRZP na zaproszenie do KN.

Avatar samex
Kobza pisze:
I bojkot wyborów od PPRN

Drodzy państwo! Jak możemy się domyśleć błędy naszych poprzedników wychodzą na wierzch. Wojsko które przysięgało lojalność względęm rządu i systemu prowadzi nie legalny bojkot przeciw władzy demokratycznej. Krwią chcą dyszeć zamiast oddechem. Dowodem naszej "zdrady'" jest zdrada tych na których liczyliśmy. Ci Faszyści chcą być kolejnym Piłaudskim! Ale Piłsudski właściwie walczył za Polskę nie to co te byłe sługusy lokaji Amerykan. Pokazuje to znowu że trzeba odizolować się od tych Imperialistów. Obywatele chcecie Strongamana który wami pomiata z karabinem czy reprezentujących naród przez wasz wybór ludzi?

Avatar Burger2004_09
Moderator
Była już noc, gdy samochód Władysława Wolaka dotarł do Częstochowy. Jutro rozpocznie się swego rodzaju wycieczka po tym ważnym dla polskiej historii mieście. Wolak wysłał tweeta: Częstochowa jest tak naprawdę moim najważniejszym celem. Liczę na to, że przekonam ludzi do wzięcia udziału w wyborach.

Tymczasem w siedzibie SdPRP w Nowym Sączu trwała burza z powodu wyboru koalicji, do której ma należeć partia. Po kilkugodzinnej dyskusji, podczas której prawie doszło do rękoczynów, SdPRP-owicze zadecydowali, że przyjmują propozycję Brygady RR na utworzenie koalicji, tym samym kończąc współpracę z KN. Mimo wszystko życzymy PULIK i GLP powodzenia w wyborach.

SdPRP podjęło również jednogłośną decyzję, że niejaki PPRN to niedojdy próbujące bawić się w śp. Marszałka Józefa Piłsudskiego i zamach majowy. Uważają ją za organizację całkowicie nielegalną i nawołują Polaków do wzięcia udziału w wyborach, by pokazać, że duch demokracji w Polsce jest silniejszy, niż próba nawoływania do bojkotu wyborów i powrót do autorytarnej sanacji, która tym razem nie będzie miała w swoich szeregach Marszałka.

Avatar
GrandAutismo
Zaistniała sytuacja jest koszmarna. Nie można pozwolić by ta junta wojskowa doszła do władzy! To będzie koniec demokracji i wolności. Jeśli zamach majowy mógł być usprawiedliwiony przez złą sytuację w dwudziestoleciu międz wojennym to ten ruch nie ma prawa bytu! Polsce nie zagraża nic NA RAZIE bezpośrednio a partie polityczne nawet w małym stopniu próbują poprawić sytuację polski! Demokracja to jedyny ustrój, który w dzisiejszym świecie może istnieć. Nawet stare agresywne potęgi są dziś w większości przypadków pasywne i pokojowe. Taka Junta Polsce nie jest potrzebna.
Skomentował całe PULIK.

Avatar Woj2000
Oświadczenie SdPRR zostało entuzjastycznie skomentowane przez Michała Kafara, wiceprzewodniczącego IGP, który w wywiadzie na łamach pewnego tabloidu powiedział:
-Chciałem złożyć gratulację panu Wolakowi za podjęcie tak roztropnej decyzji. Wierzę, że współpraca, jak to lubię nazywać, ,,Reformacyjnej Triady" przyniesie prawdziwe, wymierne efekty.
Oprócz tego wypowiedział się także o obecnej aferze z bojkotem wyborów przez sprzysiężenie wojskowe.
-Polska nie potrzebuje ani drugiego Piłsudskiego, ani nawiązania do Ataturka. Władza wojskowa nigdy nie wychodziła na dobre państwom i nasz kraj nie potrzebuje przeżywać czegoś takiego. Dlatego powstają koalicje, by móc takim machinacjom przeciwdziałać.

Avatar
Konto usunięte
CRZP
Jesteśmy trochę Sceptycznie nastawieni do GLP przez Anty-klerykalizm.Ale nie widzimy innych powodów by nie dołączyć do koalicji,więc dołączamy.

Avatar samex
oświadczenie GLP
Przykro jest nam słyszeć iż partia SdPRP odeszła z koncepcji współpracy. Mamy nadzieję iż dokonała słusznego wyboru i że nasze relacje pozostaną życzyliwe.

Dziękujemy CRZP za wstąpienie do koalicji! Razem zmienimy Polskę!

Avatar
Konto usunięte
Oświadczenie Stefana Lebiediewa - Lidera Partii CRZP
Zdjęcie użytkownika Konto usunięte w temacie Relacje międzypartyjne [SEZON I]
-Moim skromnym zdaniem wojsko nie postąpiło bardzo źle,ani dobrze.To są zwykli ludzie którzy boją się o swoją przyszłość jak i o przyszłość naszej ojczyzny i chcą jak najlepiej dla niej.Jednak nawet przeciwko autorytarnego rządu,a co dopiero demokratycznego,nie powinno się używać przemocy.
Nasza partia jednak zapewnia,że chce zwiększyć PKP na wojsko i je rozwinąć,a nie przeciwnie.

Dziękuje za wysłuchanie.

Avatar samex
Deklaracja GLP

Dziś mamy dzień naszych Dziadków! Pamiętajmy dziś o nich gdyż nikt po za nami nie znać będzię dobra naszych przodków

Avatar Burger2004_09
Moderator
Częstochowa. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast. Trudno się dziwić. Tutaj, na Jasnej Górze spogląda na Polskę Czarna Madonna. W sanktuarium obecny jest też pas Ojca Świętego Jana Pawła II, który ofiarował go po (na szczęście) nieudanym zamachu na jego życie. Tutaj też broniono się przed Szwedami podczas potopu szwedzkiego. I wczoraj do tego miasta trafił też i prezes SdPRP Władysław Wolak wraz z wiceprezesem Markiem Kowalskim. Na początku odwiedzono dworzec kolejowy, gdzie doszło do szybkiej wymiany zdań między dziennikarzami i Wolakiem, gdzie ten drugi mówił, że trzeba w końcu odnowić polską kolej, budując nowe połączenia, zakupując i projektując nowe pociągi, a także poprzez budowę kolei ponaddźwiękowej przy wsparciu firmy Elona Muska SpaceX. Mowa tu oczywiście o kolei hyperloop. Zgodnie ze słowami W. Wolaka pierwsze połączenie miałoby powstać na linii Kraków-Warszawa-Gdańsk, by znacząco skrócić podróż między północą a południem Polski. Następnie rynek. Tam już ani Wolak ani Kowalski nie zostali zaczepieni przez dziennikarzy. Trwały tam radosne spacery i zakupy pamiątek. Ponoć Wolak powiedział do Kowalskiego:
Widzisz ten rynek? Drzemie w nim olbrzymi potencjał turystyczny. Ale nie jest w pełni wykorzystany. Trzeba to będzie zmienić.
Po rynku nadszedł czas na Jasną Górę. Podczas wizytacji sanktuarium Matki Boskiej pod obrazem Czarnej Madonny i pasem św. Jana Pawła II pomodlono się o pomyślną przyszłość dla ojczyzny. Złożono kwiaty oraz różaniec. Po wyjściu z kościoła dziennikarz zapytał, czy pan Wolak jest gorliwym katolikiem. Z uśmiechem na twarzy odpowiedział:
Tak, jestem katolikiem. Ale nie gorliwym. Wierzę w Boga, ale nigdy nie będę mieć pewności, czy istnieje. Dlatego jestem otwarty na dyskusje o Nim.
Padło też pytanie odnośnie nowej książki Aleksego Krawaciarza. Odpowiedział:
Mam zamiar przeczytać.
Kierunek SGP Arena Częstochowa, na której miała się odbyć kolejna przemowa Wolaka do Polaków. Na trybunach i torze nie brakowało ludzi. Niektórzy trzymali polskie flagi, drudzy transparenty ze złotym napisem Socjaldemokratyczna Partia Rozwoju Polski. Wolak wszedł na przygotowaną mównicę i zaczął:

Kochani rodacy! Rodzie piastowski! Wybory tuż tuż, a sytuacja w kraju się pogarsza! Najpierw jednak chciałbym ogłosić jeszcze dodatkowe postulaty do naszego programu wyborczego. Przede wszystkim chcemy zalegalizować związki homoseksualne i zapewnić im możliwość adopcji pociechy. Chyba każdy wie, że lepsza jest rodzina, niż sierociniec. Nie chcemy, by biedne dzieci dorastały w sierocińcach wśród często zdemoralizowanej młodzieży, zażywającej alkohol i narkotyki i palącej papierosy. Nie możemy dopuścić, by nadzieja Polski, jaką są dzieci, dorastały pośród patologii społecznej! Nieważne, czy owe dziecko zaadoptuje para heteroseksualna czy homoseksualna. Ważne, by stworzyli kochającą się rodzinę! Popieramy również pomysł legalizacji marihuany, ale nie całkowitej. Nic nie zmieni faktu, że marihuana jest narkotykiem, który powoduje psychiczne uzależnienie. Ludzie zaczynaliby się czuć bezkarnie przy zażywaniu narkotyków, gdyby marihuana stała się całkowicie legalna. Od niej się zaczyna. Później LSD, heroina, metamfetamina, amfetamina i dopalacze! Nie możemy ryzykować zdrowia milionów ludzi! Nawet jak zalegalizujemy marihuanę, to będzie to poddawane szczegółowej kontroli. Przede wszystkim rozpoczniemy hodowlę tej rośliny, by nie zakupywać jej od zagranicznych firm, które wytrzasnęły ją od nielegalnie działających karteli narkotykowych na terenach Meksyku, Kolumbii, czy Wenezueli. Chyba nie chcemy, by nasze pieniądze trafiały w ręce baronów narkotykowych! Chcemy również w końcu dokończyć budowy autostrad i razem z państwami Trójmorza skupić się na Via Carpatia. Byłby to cenny dodatek do dróg i znacząco ułatwiłby nam handel z m. in. Węgrami, Chorwacją czy Rumunią. Oprócz tego chcemy zreformować system edukacji. Szkoła ma uczyć dziecko do życia, a nie do pisania testów i egzaminów! Proszę mi powiedzieć, czy algebra przydaje się nam na co dzień w życiu? Czy ktokolwiek w sklepie mówi "Poproszę x kilogramów ziemniaków za y banknotów 10 złotowych, przy okazji dodając do tego 2.33z monet 2 złotowych, biorąc pod uwagę fakt, że kurs euro wynosi 0.9 wartości dolara amerykańskiego"? Coś mi się wydaje, że nie (okrzyki aprobaty w tle). A teraz chcę przejść do ostatnio powstałej śmiesznej organizacji, jaką jest PPRN. Doprawdy hipokryzja ze strony przywódców tego sprzysiężenia. Mówią, żeby pokazać siłę demokracji obywatelskiej, nawołując do bojkotu demokratycznych wyborów, w których macie pełne prawo wziąć udział! Polacy! To nic innego jak próba zamydlenia wam oczu chęcią ratowania ojczyzny (pomijam fakt, że nie ma jej teraz przed czym ratować), by siłą przejąć władzę w kraju i zaprowadzić kolejne autorytarne rządy junty wojskowej. Chyba każdy wie, czym jest Star Wars i zapewne wielu z was tu zgromadzonych oglądało część VII i VIII. Chcecie mieć taki Najwyższy Porządek w Polsce? Jeśli nie, to idźcie do urn! Już nawet nie wymagam od was głosowania na nas. Głosujcie na partię, którą uważacie za słuszną! I tu jest kluczowe słowo: głosujcie! Pokażcie tym nędznym szczurom ukrytym wśród dzielnych żołnierzy, że wolność i demokracja silniejsze są w Polsce niż rządy autorytarne! Nie dajcie się zwieść ich słowom! Sami nawet grożą nam i obecnym rządom! "Wystarczy po gardle ostrza gest, a zarówno kundle z starych, upadających obozów jak i ci godni pożałowania następcy się wystraszą!". Otwarcie mówię: nie! Nie damy się zastraszyć! I wzywam pozostałe partie, by i one się nie zastraszyły i wzywały swych entuzjastów do głosowania. Bo tylko w ten sposób, demokratyczny sposób, Polska może się rozwijać.
I pytanie dla PPRN, skoro to śmieszne sprzysiężenie jest w wojsku i obiecujecie ocalenie Narodu, to czemu nie nazwaliście się WRON-ą?
Żegnajcie moi drodzy, do zobaczenia w Poznaniu!


Po ok. godzinie Wolak i Kowalski wsiedli do pociągu i pojechali do Poznania.

Przemowa z SGP Arena Częstochowa trafiła do Polsatu, TVP 1, TVN, wielu gazet i radia.

Temat zamknięty

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku

Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar MemicznyJanusz
Właściciel: MemicznyJanusz
Grupa posiada 2414 postów, 30 tematów i 20 członków

Opcje grupy Polityczne G...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Polityczne Gierki i Igraszki - Upadek PRL-u