Wzruszające i piękne sceny z niewzruszających i niepięknych anime

Avatar Baturaj
Moderator
Sceny, które Was wzruszyły i/lub możecie uznać je za piękne, ale anime, w jakim były to w żaden sposób wzruszające czy piękne produkcje (np takie tasiemcowe shoneny jak Naruto czy Dragon Ball).
Piszemy nazwę anime i scenę, a także jak na nas wpłynęła.

Avatar Ziomeq121
Właściciel
Śmierć Kaminy w Tengen Toppa Gurren Lagann, no cóż, łezka poleciała

Avatar um_ok
Mekakucity Actors - Śmierć Haruki.
Nigdy im nie wybaczę, że go uśmkercili. Ryczałam dosłownie długo.

Avatar Baturaj
Moderator
Chyba lepiej najpierw nazwę anime pisać, żeby ktoś wiedział, czy chce spoiler, czy nie ;_;
Natomiast ja:

Naruto (sezon 1) - śmierć Zabuzy i Haku, wiadomo. No i jeszcze poświęcanie się przez kolejnych członków drużyny podczas pościgu za Sasuke w koszu. Bo nie wiadomo było, czy przeżyli.

Gosick - poświęcenie się przez matkę Victorique i jednego z bliźniaków w celu zabicia dyktatora. Ostatnia scena też. W tym anime było jeszcze kilka wzruszających scen, ale nie pamiętam. Świetne anime.

Busou Renkin - poświęcenie się głównego bohatera. Powoli kształtująca się miłość między bohaterami (naprawdę piękna). Głównie to.

Jak sobie przypomnę, to coś jeszcze tu napiszę.

Avatar millo
uhh mam takich sporo

Ansatsu Kyoushitsu sezon 2 - śmierć Koro-senseia
Free sezon 2 - zakończenie było wzruszające po prostu
Hunter x Hunter (2011) - śmierć Komugi i Meruema. Prawdopodobnie najsmutniejsza scena w anime jaką widziałem.
Nana - nie pamiętam dokładnie, ale to chyba wtedy jak główna bohaterka dowiedziała się, że jest w ciąży. No i zakończenie też było całkiem wzruszające.
Samurai Champloo - pożegnanie głównych bohaterów mnie trochę wzruszyło
Neon Genesis Evangelion - kilka ostatnich odcinków mnie rozwaliło. Film zresztą też. Ciężko opisać co się tam działo.......

pominąłem te, których zbytnio nie pamiętałem

Avatar Baturaj
Moderator
Death Note - poświęcenie się przez jednego z dwójki detektywów, żeby w końcu przechytrzyć Kirę. Mimo, że na początku działał sam, żeby udowodnić swoją inteligencję i nie chciał nawet rozmawiać o współpracy, w końcu zrozumiał, że pokonanie Kiry jest ważniejsze. I oddał za to swoje życie. Piękna scena. I w ogóle ostatni odcinek jest cały wzruszający.

Avatar Tygrysia1117
Dragon Ball Z - śmierć Vegety na Namek
Nigdy nie zapomnę tej sceny

Avatar
hellgrind
Code geass i smierc takiej dziewczyny, jednak jestem glupim ignorantem i nie pamietam imienia. Mozna ja byla uznac za romantic target MC.

Avatar Jastrzab03
Bleach i porwanie Rukii
Nigdy nie przypuszczałem, że zwykły tasiemiec może wywołać jakieś emocje u widza poza ekscytacją.. Scena posiadała naprawdę posępny klimat, oraz naprawdę dobrą muzykę. Dodatkowo pragnę zauważyć, że podczas tej sceny pada deszcz - zupełnie jak wtedy, gdy zginęła matka Ichigo!

Avatar Darkord
Death Note
Śmierć ojca Lighta, wzruszające i smutne, że odszedł szczęśliwy z myślą, że jego syn jest niewinny. Jego ojciec był dobrym człowiekiem, który kochał swojego syna

Odpowiedź

Pokaż znaczniki BBCode, np. pogrubienie tekstu

Dodaj zdjęcie z dysku