Oświecenie świata [PBF]

Oświecenie świata [PBF]

Oświecenie świata [PBF]

Wszystkie lata Trzeciego Tysiąclecia poprzedzające rok 2067 obróciły w pył porządek świata, który powstał po upadku Związku Radzieckiego i ostatecznym przejęciu pałeczki supermocarstwa przez Stany Zjednoczone. Punktem zapalnym kolejnej wojny stał się Stary Kontynent.

Kiedy kalendarz gregoriański wskazał rok 2020, świat się przeraził. Republika Federalnych Niemiec upadła w wyniku zamachu stanu, a na jej miejsce powstała Rzesza Narodu Niemieckiego. Spowodowało to znaczne rozruchy w krajach Europy Zachodniej. W czerwcu tego samego roku we Francji miała miejsce kolejna rewolucja, podczas której prezydent Macron, a raczej jego głowa, zawisła na paryskim Łuku Triumfalnym. Władzę w tym kraju przejęli oświeceni naziści, podobnie jak i w Niemczech (jak się później okazało francuska rewolta była finansowana przez Berlin). Sprzymierzone mocarstwa europejskie w szybkim tempie podbiły zachodnią część kontynentu, gdzie ostatnim bastionem demokracji pozostało Zjednoczone Królestwo. Unia Europejska przestała istnieć, a w NATO pozostały tylko USA, Kanada, UK, Irlandia i Turcja.
Sytuacja wyglądała inaczej na wschodzie. W Rosji odbył się pucz, który obalił Putina, a na jego miejsce posadził Radę Najwyższą Socjalistycznej Federacji Eurazjatyckiej. Grupa Wyszehradzka powiększyła się wówczas o kraje bałtyckie, Ukrainę, Rumunię, Mołdawię i Chorwacje. Jednak i ten sojusz był z góry skazany na upadek, gdyż nastał rok 2027.
Tego roku w Berlinie spotkali się przywódcy IV Rzeszy i SFE, którzy podpisali tajny traktat o rozbiorach V4. Jeszcze tego samego roku 6 czerwca niemieckie wojska bez wypowiedzenia wojny wkroczyły na terytorium Polski, Czech i Węgier. 3 godziny wcześniej Austria została włączona do Rzeszy. Praga, Bratysława i Budapeszt upadły w ciągu jednego miesiąca. Warszawa i Zagrzeb przeciwstawiały się jednak najeźdzcy aż 3 miesiące. 17 września SFE wchłonęło Białoruś i zaatakowało Polskę oraz Ukrainę pod pretekstem "ochrony ludności rosyjskiej i białoruskiej na terenach Polski i Ukrainy". Był to ostatni gwóźdź do trumny V4.
4 lata później, 13 grudnia o godz. 12:53 wojska niemieckie zajęły całą kontynentalną Europę Zachodnią za zgodą przywódców państw sprzymierzonych. Tym samym powstała Rzesza. UK przestało istnieć już wcześniej, gdyż zostało włączone do USA, by zapewnić sobie bezpieczeństwo
Gdy wiosna przybyła na półkulę północną, Rzesza zaatakowała SFE, powtarzając tym samym operację Barbarossa. SFE już na starcie chciało użyć głowic nuklearnych, ale wówczas świat stanął w bezruchu. Głowice nuklearne SFE nie dawały się odpalić. Próbowano wszystkiego, żeby rakiety wystrzeliły. Wszelkie próby spełzły jednak na niczym. Wówczas Rzesza przyznała się, że zniszczyła wszystkie oprogramowania i kody nuklearne SFE przy użyciu wojskowej satelity. Oznaczało to, że Rzesza posiada broń na orbicie zdolną na niszczenie wszelkich rzeczy elektrycznych, elektronicznych itp. i jakimś cudem niezauważenie umieściła ową satelitę na orbicie. Było to pogwałceniem wielu trektatów, ale nikt na to nie zareagował. Świat za bardzo się bał. Tym samym głowcie SFE stały się bezużyteczne. Po stronie Rzeszy opowiedziało się wiele państw afrykańskich, bliskowchodnich (w tym Turcja, tym samym opuszczając NATO) oraz Iran. SFE wsparły natomiast Chiny, KRLD, Pakistan i Mongolia. Kumulacja tego wszystkiego sprawiło, że USAGB (United States of America and Great Britain) rozpoczęło program kosmiczny mający na celu wysłanie człowieka na Marsa i założenie na tej planecie kolonii, by tam ocalić ludzkość przed ewentualną zagładą nuklearną. Do tego projektu przystąpiły również wszystkie państwa amerykańskie, Indie oraz Australia i Nowa Zelandia. Tak oto powołano do życia Wspólnotę Marsjańską.
Tymczasem wojna trwała nadal i po około trzech latach wojska Rzeszy zdobyły Ural i Kaukaz. W Chinach wybuchł natomiast kryzys, który zmusił Chińczyków do zaprzestania działań wojennych. Dopiero w roku 2049 nadszedł upragniony dzień dla ludzkości. SFE upadło, a Chiny, Japonia, Mongolia, Pakistan i KRLD zostały objęte okupacją berlińską.
Afryka widząc potęgę Rzeszy oraz nadzieję na zdobycie pieniędzy dobrowolnie oddała się w ręce Niemców. Wyjątkiem były RPA, Namibia, Mozambik i Madagaskar.
Co z programem marsjańskim? Udał się po części. Na ziemskiej orbicie zbudowano wielki okręt mogący zabrać 12 tysięcy ludzi na Marsa i wybrano już załogę. Opracowano też sposób budowania domów w kolonii oraz miejsce, gdzie ludzie mieliby się osiedlić. Program został jednak zaniechany przez koniec wojny. NASA była wściekła i wypowiedziała posłuszeństwo rządowi amerykańskiemu, tym samym pracuje nad wysyłką ludzi na Czerwoną Planetę sama i z ograniczonym budżetem po dziś dzień.

I tak oto nastał rok 2067.

Temat przypięty Temat zamknięty Ogłoszenia
Temat przypięty Temat zamknięty Regulamin
Temat przypięty Temat zamknięty Wieści Rzeszy
Temat przypięty Temat zamknięty Najważniejsze informacje
Temat przypięty Identyfikatory
Temat przypięty Pogadanki
Mieszkanie Kiriła Sokołowa
Dom Hansa Landy
Checkpoint Charlie
Brama Brandenburska
Kancelaria Wodzowska
Pałac Rzeszy
Neu Berliner Fernsehturm
Gmach Ministerstwa Sprawiedliwości
Gmach Ministerstwa Pokoju
Gmach Ministerstwa Zdrowia
Gmachy MRŻŚ i MPTE
Gmach Ministerstwa Kosmonautyki i Kolonizacji Kosmosu
Aleja Wspaniałości
Gmach Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego
Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Burger2004_09
Właściciel: Burger2004_09
Grupa posiada 110 postów, 20 tematów i 13 członków

Opcje grupy Oświecenie ś...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Oświecenie świata [PBF]