Acies [PBF] [Przerwane]

Acies [PBF] [Przerwane]

Acies [PBF] [Przerwane]

Powiadają, że na brzegu kompletnego pustkowia, w potężnym Imperium, na nieznanej planecie, w nieznanej galaktyce, w nieznanym wszechświecie, znajduje się miasto. Miasto słynące w ów fantastycznym świecie z legend, jako dom najlepszych płatnerzy, kowali, łuczarzy, alchemików i innych rzemieślników produkujących ekwipunek dla ambitnych poszukiwaczy przygód. A wszystko w zaniżonych cenach. Pewnie spytacie - dlaczego raj dla poszukiwaczy przygód znajduje się na skalistym wybrzeżu bezgranicznego pustkowia? Z odpowiedzią wiąże się historia.

Niecałe dwie godziny żeglugi od portu, w kierunku południowo-wschodnim, leży niewielka wyspa. Wyspa ta niegdyś służyła za warownię Imperium. Znajduje się na niej nienazwana forteca, zbudowana na potrzeby Wielkiej Wojny, która czterysta lat temu dotknęła kontynent. Forteca miała być zabezpieczeniem przeciwko wrogowi dominującemu na morzu; "bronią", będąc miejscem przebywania około dwóch tysięcy magów z Imperium, tym samym służąc jak dalekosiężna, magiczna wieżyczka morska. Niestety - garnizon nigdy nie miał okazji wziąć udziału w bitwie. Wojna skończyła się szybciej, niż przywidywało dowództwo. Jednak kiedy do brzegów wyspy dobiła flota, mająca odebrać kilkanaście tysięcy żołnierzy z dwoma tysiącami magów, natychmiastowo zatonęła. Stężenie magii na wyspie stało się zbyt duże. Magia wymknęła się spod kontroli użytkowników. Kilka miesięcy później racje kompletnie wyczerpały się, kolejne statki, próbując wspomóc uwięzionych, na marne tonęły tuż przy brzegach wyspy. Ostatecznie - cały garnizon wyspy zmarł z głodu, pragnienia i wyczerpania, a może i złej aury, którą zaczęła emanować wyspa. Wyspa zyskała miano przeklętej i ochrzczona została mianem ze starej mowy - Insulaes. Odtąd wszystkie statki dobijające do brzegów samotnego miasta Acies starały się omijać wyspę tak, jak tylko się dało. Dwa lata później, nad potężnym mostem łączącym dwa skrzydła fortecy, wzniosła się gęsta, biała mgła, która później z lekka otaczała i resztę wyspy. Mawiają, że to duchy zmarłej załogi garnizonu, które do dziś wściekłe są na dowództwo militarne, jako tych, którzy są winni ich śmierci.

Dwie dekady po pojawieniu się mgły nad Insulaes znaleźli się pierwsi poszukiwacze przygód, którzy zapragnęli zbadać tajemnice wyspy. dziewięcioosobowa drużyna młodych, spragnionych wrażeń dusz wykupiła łódź od jednego z rybaków i, mimo przestróg miejscowych wypłynęła, aby zbadać tajemnicę wyspy. Z dość licznej jak na ówczesne standardy grupy wojowników, strzelców i magów, wróciło tylko trzech. Rozeszli się na trzy strony świata, opowiadając o tym, co zastali na wyspie. Insulaes zasłynęła jako samotna wyspa okryta wieczną mgłą z potężną fortecą, w której to czyhają nieznane nikomu w tym świecie potwory, niespotykane w żadnym znanym ludzkości zakątku. Forteca jednocześnie niebezpieczna, ale i skrywająca skarby, za które warto poświęcić życie.

Mit trwa do dziś. Przez blisko cztery wieki na wyspę wypływały niezliczone rzesze śmiałków, którzy albo nie wracali, albo wracali z dożywotnimi urazami, psychicznymi, fizycznymi lub duchowymi. Zła sława wyspy dała jednak nowe życie samotnemu miastu Acies, które od tamtej chwili zaczęło kwitnąć dzięki napływowi poszukiwaczy przygód. A czy ty zaryzykujesz życiem, aby zdobyć skarby, o których nawet ci się nie śniło..?

- - -

Wszystkie tematy poza chatem zostały zamknięte, sama gra zyskała status przerwanej. Dziękuję za wspólną rozgrywkę.

Temat przypięty Dziennik Zadań
Temat przypięty Ekwipunek
Temat przypięty Chat
  • autor tematu Chevalier22
  • 19 wiadomości
  • ostatnia 11 marca 2019, 15:33 przez ncraa
Temat przypięty Temat zamknięty Regulamin
Temat przypięty Karty Postaci
Insulaes
Acies
Dodaj nowy temat Dołącz do grupy +
Avatar Chevalier22
Właściciel: Chevalier22
Grupa posiada 507 postów, 7 tematów i 16 członków

Opcje grupy Acies [PBF] ...

Sortowanie grup

Grupy

Popularne

Wyszukiwarka tematów w grupie Acies [PBF] [Przerwane]